Znaczenie przemysłu

Urządzenia z mechanizmem pneumatycznym i ich producenci

Maszyny pneumatyczne posiadają niezwykle rozległe zastosowanie. Ich praca opiera się na wykorzystaniu mechanizmu pneumatycznego. Mechanizm taki natomiast opiera się na sile sprężonego gazu. Wytwarza się w nim bardzo duże ciśnienie, przez co powstaje energia do poruszania różnego rodzaju maszyn, takich jak przykładowo prasy pneumatyczne. Prasy takie stosowane są między innymi do prostowania i zginania metalowych elementów. Przyrządy te posiadają zróżnicowane parametry, z których najważniejszym jest siła nacisku na określony element. Jest duża liczba producentów urządzeń opartych na mechanizmie pneumatycznym.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (https://arapneumatik.pl/k-27-wyspy-zaworowe-parker) zamieszczony tam artykuł. Są tam dodatkowe materiały. One również prezentują tę problematykę.

Jednym z takich przedsiębiorstw produkcyjnych jest na przykład Parker (źródło), będący znaczącą firmą tego typu w skali międzynarodowej, jak również krajowej.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Przyrządy z mechanizmem pneumatycznym
Poza prasami pneumatycznymi wiele innych przyrządów posiada tego rodzaju mechanizmy. Na przykład siłownik pneumatyczny, który jest rodzajem silnika, służy jako napęd dla większej części przyrządów budowlanych, takich jak na przykład koparka. Stosowany jest również w układach hamulcowych samochodów. Pneumatyka występuje w wielu powszechnie używanych maszynach.

arapneumatik, przemysł

Jednym z najszerzej wykorzystywanych jest młot pneumatyczny, będący urządzeniem wielofunkcyjnym. Tę zasadę działania wykorzystują także takie maszyny jak na przykład wiertarki. Ponadto do przyrządów wykorzystujących pneumatykę zalicza się także różnorodne pistolety.

Jeśli bardzo emocjonuje Cię nakreślana w tym miejscu sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.kador.pl/zarzadzanie-i-standardy/) opisującym podobne tematy.

Zależnie od miejsca wykorzystania są to pistolety na różnorodne materiały. Przykładowo w warsztacie samochodowym szerokie zastosowanie mają pistolety na lakier.

Przedsiębiorstwa produkcyjne
Jedną z wielkich korporacji międzynarodowych, specjalizujących się w wytwarzaniu narzędzi pneumatycznych, jest Legris. Jest to francuska firma produkcyjna, posiadająca swoją filię również w Polsce. Producent ten posiada niezwykle szeroką ofertę przyrządów opartych na pneumatyce. Są to między innymi rozmaite zawory, jak również siłowniki. Innym znanym producentem części tego typu jest szwajcarskie przedsiębiorstwo Hoerbiger (czytaj pełen raport). Jest jedną z największych firm tego typu na całym świecie. Wyroby tej firmy również do kupienia są w Polsce.