Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

Cięcie i grawerowanie laserem

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Mało jest wynalazków, które posiadają tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser ma zastosowanie w produkcji, nośnikach optycznych, mierzeniu odległości, technice kosmicznej, medycynie, urządzeniach namierzających w armii, komunikacji, w branży rozrywkowej i poligrafii. W poniższym tekście popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Dowiecie się, do jakich zastosowań niezbędne jest grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu powierzchni. Potrafi kroić szerokie spektrum powierzchni, od drewna, przez plastik, aż po żelazo nawet. Znakowarka laserowa w firmach grawerskich świetnie wygraweruje na przykład tablice, trofea, ka?bram(polecamy ogrodzenia wrocław)typu panele, litery i cyfry ze stali. Z sukcesem się wykażą przy wyrobie żetonów, identyfikatorów i wszelkiego gatunku inskrypcji na jakiejkolwiek powierzchni. Współczesne grawerowanie laserem spełni nawet najtrudniejsze zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. Poza tym dostaniemy gwarancję, że wyżłobione linie będą perfekcyjnie proste.

Spośród grawerniczych laserów najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest cudownie dokładny, cechując się dokładnością w rejonie jednej tysięcznej milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się również w medycynie plastycznej. Z jego pomocą można usunąć niektóre typy zmarszczek, a także poprawić oszpecające twarz blizny po uporczywym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA

Autor: Sola
Źródło: Sola

Masowo używanym przyrządem w poligrafii jest ploter laserowy. Znakomicie przydają się one do prostszych prac, a wygoda i banalność obsługi czyni go obecnym w wielu zakładach.

Źródło: Lasertechnik