Porady budowlane

Autostrady na EURO 2012

autostrada

Autor: © STRABAG AG
Źródło: © STRABAG AG
Największym problemem inwestycyjnym okazały się budowy i remonty: dróg, autostrad, dworców, lotnisk i usprawnienia połączeń komunikacji miejskiej pomiędzy nimi. Według danych z czerwca, przed datą Euro 2012, w Polsce, miało powstać ponad 960 km autostrad o 2200 dróg ekspresowych.

Zdaniem fachowców, w tym tempie, przewidywany czas zakończenia budowy autostrady A2 wypada za dwa lata. W czerwcu odstąpiono od kontraktu z firmą Covec. Nowy wykonawca został wyłoniony spośród 26 firm, które zgłosiły się do kontynuacji robót po ekipie chińskich robotników.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem naciśnij tutaj (https://www.domanski.com.pl/schody-mazowieckie/) i oglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Do skończenia zostały dwa odcinki drogi między Strykowem a Konotopą: 29,2 km oraz 20,0 km. Premier Donald Tusk oświadczył, że doprowadzenie autostrady A2 do Warszawy to także ambicja rządu.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z początku lipca, połowa planowanych inwestycji drogowych w Polsce, przed Euro 2012, nie zostanie zakończona. Do czerwca 2012 będzie gotowych o 200 km mniej autostrad i połowę mniej dróg ekspresowych niż planowano w lutym 2008 roku.

Droga autostradą A1 (z Torunia do Łodzi) prawdopodobnie nie będzie przejezdna – do tej pory ukończono zaledwie 10% inwestycji. Na trasie z Krakowa do Ukrainy, autostradą A4, mogą zostać nieukończone odcinki: z Szarowa do Brzeska i z Rzeszowa do Jarosławia.

stabilizacja gruntów)–>

Budowa drogi ekspresowej S8 to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Prace rozpoczęto we wrześniu 2010 roku. Obecnie wykonano ponad 30% realizacji. Odcinek długości blisko 25,0 km powstanie do końca 2012r.

Dlaczego drogi i autostrady nie zostaną ukończone?GDDKiA i Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wymieniają wiele przyczyn. Wśród nich: błędy projektowe i wykonawcze, problemy i opóźnienia przejęć nieruchomości, powódź w 2010 roku, opóźnienia administracyjne przy wydawaniu pozwoleń na budowę i nieprofesjonalne przygotowanie przetargów.

Więcej informacji o inwestycjach związanych z EURO 2012 znajduje się na naszych stronach.

Źródło: Stylownik