Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

w jaki sposób działa system sprzedaży mieszkań.

Od początku transformacji systemowej w naszym kraju mamy ciągły boom na nieruchomości. Stawia się coraz większą ilość mieszkań, coraz szybciej i co jest niesłychane, coraz porządniej. Potrzeby potencjalnych nabywców znacznie urosły w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Teraz od dewelopera wymaga się oprócz poprawnego postawienia budynku, ale także dodatkowego wyposażenia i ułatwień dla potencjalnych mieszkańców.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: NIOSH
Domy dla młodych par – czy nie są za drogie?
Jak mówią ostatnie raporty, zysk wykonawcy na metrze kwadratowym mieszkania (klik! odwiedź stronę) wynosi nawet do 45 %! Ceny domów nadal rosną. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat na rynku mieszkań pierwotnych ceny wzrosły o przeszło 15 procent. Przeprowadzimy podstawowe szacowanie kosztów, biorąc pod uwagę rzeczy takie jak:
– wzrost inflacji = 4,5%,
– Wzrost ekip budowlanych o 8 %,
– Wzrost kosztów materiały budowlane oraz cen ich składowania o 7,5%.
Z tych obliczeń bardzo wyraźnie wynika, że marża na metrze kwadratowym podnosi się o niemal 23%!

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: sscornelius

Nikogo nie zadziwia więc sytuacja, w której w obliczu drugiej fali światowego kryzysu finansowego niektórzy deweloperzy opuszczają ceny domów z rynku pierwotnego.

Jeżeli chcesz odnaleźć naprawdę niezwykle rzetelne źródło, spójrz na tekst (http://www.tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-decoupage), który jest zredagowany przez autentycznego eksperta.

W miastach takich jak Wrocław czy Poznań, ilość inwestycji w nowe mieszkania (zobacz: mieszkania sawy) na sprzedaż spadła o 5 ptk % w skali roku. Taka sytuacja powoduje, że opłacalne staje się nawet oferowanie wcześniej wybudowanego domu z niewielkim zyskiem. Kolejnym czynnikiem, jaki jest powodem takiej sprawy, są banki, które coraz rzadziej udzielają kredytów tzw. Klasie średniej, a o nabyciu nowe mieszkania za gotówkę lub ze środków prywatnych mogą myśleć jedynie najbogatsi.


Zamożni właściciele mieszkań w natarciu.

gips

Autor: Baumit
Ta sytuacja na rynku po możliwości dla bogatych przedsiębiorców.

Jeśli pragniesz wyszukać dodatkowe artykuły wiążące się z omawianym tutaj zagadnieniem, zobacz ofertę w serwisie (http://partnerzy.pl/znajdziemy-dla-ciebie-nieruchomosc) prezentującym pokrewne dane.

Analitycy twierdzą, że w roku 2013 nastąpi spora obniżka cen mieszkań, co będzie mogło powodować masowe zakupy nieruchomości, w celu ich późniejszej przedaży.
Taka forma inwestycji może być mało stabilny dla rynku, gdyż w czasie kłopotów z wypłacalnością tych osób, na rynek powtórnie trafi duża liczba mieszkań w niezwykle niskich cenach.