Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Szkło w eleganckim wnętrzu

Szkło to ekstrawagancja i elegancja. Daje dużo rozwiązań w każdym wnętrzu, niezależnie od przestrzeni. Nie ogranicza i subtelnie wydziela. Podłogi, drzwi, a również szklane panele – jak wykorzystać szkło w domu?

Dzieło sztuki zamiast drzwi

Łazienka, szkło białe lakierowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Wybierając drzwi wewnętrzne, powinniśmy wybrać pomiędzy skrzydłowymi a przesuwnymi. Modne dzisiaj są drzwi szklane (warto zajrzeć i dowiedzieć się więcej tutaj) w postaci przesuwanych paneli. Pozwalają na podział wnętrz, wydzielanie kolejnego pokoju, jednak głównie zdobią. Różne odcienie i formy mogą pozwolić wybrać odpowiednie drzwi do wystroju: różowe, przezroczyste szkło, matowe z roślinnymi wzorami albo prawdziwe obrazy na szkle. Najlepiej komponują się z nowoczesnym mieszkaniem, niestandardowo umeblowanym lub z minimalistycznym modernistycznym wnętrzem.

Balustrady ze szkłaSchody w domu to kolejne pole do popisu dla maniaków projektów wnętrz. Da się je uwypuklić używając oryginalnych szczegółów. Na przykład balustrady szklane (więcej o balustradach tutaj) stosowane są w nowatorskim budownictwie. Będą pasować do chłodnego i eleganckiego domu. Z salonu schody mają być ozdobą, ale nie mogą być przesadzone. Możliwości jest naprawdę dużo, ponieważ szkło łączy się z metalem oraz drewnem równie dobrze. Warto też zaprojektować balustrady z luksfer, bo to świetny sposób na ciekawy efekt.

Glazura kontra szkło

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Ostatnio ciekawym rozwiązaniem są panele ze szkła stosowane w łazienkach, a także kuchniach. Są kolorowe, a w dodatku można je układać się w najróżniejsze dzieła sztuki. Zwolennicy nietypowych pomysłów zapełniają w kuchni przerwę między blatem a szafkami dokładnie takimi szklanymi płytami. Teraz można „wyhodować” sobie tulipany zaraz przy kuchence albo wybrać panoramę Manhattanu. W łazienkach kolorowe tafle są najlepszą alternatywą do płytek, które stały się pewnym standardem.

Szklane podłogi

Szkło pozwala na naprawdę więcej możliwości, dlatego tak upodobali je sobie najlepsi designerzy. Podłogi ze szkła pojawiają się w biznesowych budynkach, w korporacyjnych biurowcach, a stopniowo także pojawiają się w mieszkaniach. Warto zastosować je w łazienkach, szczególnie na podestach, ale mleczne płyty ładnie komponują się też z parkietem w salonie. Schody – przeczytaj więcej tutaj

Źródło: szybka.pl