Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Nowoczesne fototapety na ścianę

Jeżeli zastanawiamy się jakim sposobem odświeżyć wnętrze mieszkania bez konieczności inwestowania dużych kwot, jakim sposobem coś zmienić lub ocieplić dom rozwiązaniem mogą być fototapety na ścianę. Mnóstwo ludzi prawdopodobnie na sam dźwięk takich słów krzywi się z obrzydzeniem. Wielu z nas ma w pamięci kiczowate, okropne ogromne fototapety z widokiem lasu, jeleniami, falującym polem żyta, jakie ”zdobiły” ściany w domach zaledwie paręnaście lat wstecz. Szczęśliwie ta epoka już przeminęła. Dzisiejsze fototapety w niczym nie są podobne do tamtych z domów naszych babć i ciotek. Tak naprawdę można na fototapecie wydrukować wszystko. Są punkty, które wykonują tego typu nadruki na zlecenie i na konkretny rozmiar.

Fototapety do salonu właściwie nie muszą być wielkie i zajmować całej ściany.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało kliknij też ten link. Pokrewne treści zobaczysz również tu (http://www.maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/34).

To podejście utarło się właśnie w czasach, kiedy popularne były paskudne widoczki. Tak właściwie fototapeta może przesłaniać tylko część powierzchni. Zwróćmy uwagę, aby pasowała do wystroju wnętrza. Jeśli jest nowoczesne – w tym stylu ją postarajmy się utrzymać. Jeżeli klasyczne czy rustykalne – nie decydujmy się na coś futurystycznego.

kobieta w galerii

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mamy w planach umieszczenie takiego typu ozdoby w innym niż pokój dzienny czy przedpokój pomieszczeniu zwróćmy uwagę na wykonanie i możliwość zastosowania. Dla przykładu fototapety do łazienki muszą mieć właściwy klej, który nie puści pod wpływem wody. Powinny być oczywiście odporne na wilgoć. Dopytujmy o to, gdy składamy zamówienie. Nie chcielibyśmy przecież, by fototapeta odpadła ze ściany po pierwszej kąpieli.

Tak samo sporą uwagę zwracajmy na wybór. Nie możemy zapomnieć o tym, jakiego rodzaju warunki tam panują. Sporo pary wodnej, rozpryskujący się tłuszcz. Gdy fototapeta nie będzie właściwie wykonana to wystarczy moment żeby zaczęła pomieszczenie szpecić, zamiast stanowić główny element ozdobny. Tłuste rozbryzgi na ścianie – tego nikt z nas nie chce.

Pamiętajmy też, że jeżeli decydujemy się na fototapetę na ścianie, powinniśmy zredukować inne akcesoria zdobiące. Fototapeta skupia wzrok, ściąga uwagę. Jeśli w pomieszczeniu będą dodatkowo obrazki, zdjęcia, poduszeczki, lampki, stojące figurki i inne tego rodzaju przedmioty przebywanie tam będzie wręcz męczące z powodu nadmiaru różnego typu bodźców. Mieszkanie ma być ładne, powinno też być miejscem relaksu, zatem wybierajmy dodatki ze smakiem.