Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Jak dobrać wyposażenie łazienki

W starym stylu, a dlaczego nie rustykalnie – w jaki sposób wyposażyć łazienkę, która na pewno olśni wszystkich? Marzeniem każdej kobiety jest wyjątkowy pokój kąpielowy. Opcji aranżacji takich miejsc okazują się tak interesujące, że nietrudno wcielić w życie każdy projekt.

Płytki gresowe

Wiemy już, że pewnym obowiązkiem i przejawem życiowego standardu bywają płytki łazienkowe. Najnowsze plany to jednakże coś zupełnie innego: tapety, obrazy i szklane tafle. Bez względu na to zdecydowanie częściej decydujemy się na oryginalne kolory i innowacyjne pomysły. Wybierając choćby płytki hiszpańskie mamy możliwość wytypować wśród nich nietypowe wzory. Wyposażenie łazienek jest znacznie bardziej kreatywne.

Prysznic czy wanna?To podstawowy problem wszystkich, którzy próbują wyposażyć pustą jeszcze łazienkę. Fani niemal rytualnych seansów kąpielowych nie mogą zrozumieć, że kabiny prysznicowe są w stanie wyprzeć ulubioną wannę. W przypadku gdy chcemy mieć to i tamto, a brak przestrzeni tego nie umożliwia, warto przemyśleć wannę z parawanem. Błyskawiczny prysznic (serwis), dzięki temu okazuje się znacznie łatwiejszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to natomiast nieco bardziej luksusowy pomysł do pomieszczeń, w których nie ma cienia szans na wannę.

Wciąż atrakcyjny jest styl retro, nie tylko w świecie szafiarek, ale również we wnętrzach. Dziewczęca i słodka łazienka w klimacie lat 50-tych potrzebuje stylizowanej wanny i ciężko wyobrazić ją sobie z kabiną. Urocza wanna na nóżkach i należycie przemyślana bateria to obowiązkowe szczegóły, a sklepy w sieci sprzedają prawdziwe cacka.

łazienki, umywalki, wanny

Kolorowe elementy
Aktualnie nawet grzejniki łazienkowe uda się kupić w niespotykanym kolorze świeżej limonki lub popularnego kobaltu. Różnorodne szczegóły są idealnym patentem dla tych, którzy lubią odważne połączenia. Różowe i bordowe umywalki w geometrycznych formach lub w postaci szklanych mis, idealnie pasują do współczesnego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu folkowym to autentyczne ozdoby: są zazwyczaj ręcznie zdobione.

Kompakty wc również niekoniecznie muszą być białe. Coraz chętniej dobierana wydaje się czerń, ale znaczna liczba firm proponuje bogatą gamę kolorów. Japońskie malowane sedesy i spłuczki wyglądają jak eksponaty prosto z muzealnej ekspozycji. Każdy więc może zaproponować zupełnie nietuzinkowe szczegóły wystroju.