
Tego typu materiał umożliwia nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne typy stali trudnościeralnej mają inne cechy w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Dostępne są odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się w trakcie pracy i sprawdzają się w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach.
To dobry moment, żeby dowiedzieć się więcej danych na prezentowany temat – niezbędne będzie jedynie oryginalne źródło (http://www.fmk.pl/slimaki-spozywcze/), które przybliży niezbędne informacje.
Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, pracują warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie wykorzystywane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych. Blachy trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, powinny być także łatwe do spawania i łatwo obrabialne.

Stal trudnościeralna Hardox 500 może być cięta laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddawane są kontroli topograficznej pod względem płaskości. Wyniki tych analiz gromadzone są w zakładach hutniczych i mogą stanowić istotne źródło informacji dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.