Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Sposoby wzmacniania gruntu

Czasem jest tak, że jeśli planujemy postawić dom na naszej wymarzonej działce musimy przedtem wykonać wzmocnienie gruntu. Wykonuje się to wtedy, gdy podłoże może nie wytrzymać ciężaru budynku. Należy przed rozpoczęciem prac budowlanych zlecić pomiary gruntu, żeby sprawdzić, czy budowa nie będzie ryzykowna i czy po kilku miesiącach nie nastąpi choćby osunięcie jednej ze ścian. Tego przecież nikt nie chce, zatem nie pomijajmy tego rodzaju pomiarów.

Jak wzmacniać grunt – (kontynuuj czytanie)?

Zageszczenie gruntu wykonuje się kilkoma sposobami. O wyborze metody decyduje się dopiero po sprawdzeniu dokładnie z jakim podłożem mamy do czynienia. W szczególności należy zwrócić na to uwagę, kiedy stawiamy dom na pochyłym terenie. Najłatwiejszą metodą jest zwyczajne ubijanie. Używa się jej najczęściej na gruncie pod lekkie budowle, gdzie tego rodzaju stabilizacja gruntów całkowicie wystarczy.

spoiwa

Autor: Spoiwex
Źródło: http://www.spoiwex.pl/

Jeżeli jednak planujemy wznieść cięższy budynek, lub na przykład zbudować drogę, wówczas wykorzystywane są inne sposoby. Jedną z nich jest na przykład iniekcja. Są to pewnego rodzaju „zastrzyki” które robi się w grunt. W ten sposób wprowadza się mieszankę, która stabilizuje i umacnia grunt – (stabilizacja gruntu). Typy mieszanek również są różne, dobierane do konkretnych wymagań.

Grunt pod drogę

Innych używa się w budowie domów, innych przy budowie dróg. W tym ostatnim przypadku będą to tak zwane spoiwa drogowe firmy spoiwex. Wiadomo, że droga będzie obciążana w całkowicie inny sposób niż budynek. Również różne typy dróg są w różny sposób eksploatowane. Każdy z tych aspektów wpływa na wybór spoiwa.

Powinno się dobrze sprawdzać grunt, na którym planujemy zbudować jakikolwiek budynek. Nie należy lekceważyć jego właściwości, bo jeśli to zrobimy, możemy za to słono zapłacić. Kiedy dom będzie mocno osiadał może spowodować to naruszenie konstrukcji, pękanie ścian, w najgorszym wypadku po prostu zawalenie się domu, lub którejś jego części. Pamiętajmy aby wymagać tego rodzaju ekspertyz. Solidna firma wykona je bez żadnego problemu. Jeśli zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa przez wiele lat będziemy cieszyć się pięknym, nienaruszonym domem. Zobacz też spoiwo budowlane firmy spoiwex.

Źródło: http://www.spoiwex.pl/produkty.html