Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Parkiety z drewna

Bardzo ważną częścią każdego mieszkania jest podłoga. Powinna spełniać sporo warunków, by dłużyła prawidłowo i przez wiele lat. Istnieje dużo typów podłóg. Różnią się one ze względu na miejsce, gdzie mają być wykorzystywane. Odmiennych rozwiązań wymaga specyfika kuchni czy łazienek, a innych pokój dzienny albo sypialnia.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg

W kuchni i łazience przeważającym elementem są podłogi, składające się najczęściej z kafelków. Pokoje dzienne z kolei są miejscami, w których stosuje się inne rozwiązania. Mogą tam być wykorzystywane wykładziny dywanowe lub jedynie podłoga. Aktualnie zaprzestaje się kupowania dywanów.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik tutaj (https://trops.pl/produkt/wiertla-do-metalu-s-hss-10-100-mm-19el-s-22205-stalco/), a przeczytasz dane na opisywany wątek, który na pewno Cię zaciekawią.

Najczęściej wybieranym rodzajem są podłogi z drewna, takie jak na przykład parkiet Hajnówka.

Drewno na podłogi
Do wytwarzania desek podłogowych wykorzystuje się różne gatunki drewna. Przede wszystkim można je podzielić na odmiany rodzime i egzotyczne. Do drewna rodzimego należą takie odmienny jak dąb, buk czy jesion. Do odmian egzotycznych zaliczają się takie jak merbau, orzech amerykański czy bambus.

Intryguje Cię, jakie są moje źródła (https://www.dbenergy.pl/produkty/dbe-kogeneracja)? W takim razie muszę zachęcić Cię, żebyś wszedł na moją inną stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Drewno egzotyczne jest chętnie wybierane ze względu na swoje walory estetyczne, zwłaszcza na nietypowe barwy. W Polsce jednym z producentów podłóg drewnianych jest Hajnówka Parkiety tej marki wytwarzane są z takich gatunków drewna jak dąb czy jesion, także przetwarzane na rozmaite sposoby, między innymi poprzez wędzenie.

Deski podłogowe oraz mozaiki

salon

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Jednym z oferowanych pomysłów w zakresie podłóg z drewna jest użycie tak zwanych desek podłogowych. Są to, jak sama nazwa podpowiada, większe części z drewna, łączące się wzajemnie metodą na pióro i wpust. Deski podłogowe stanowią rozwiązanie stosunkowo drogie. Ich większy rozmiar sprawia także, że nietrudno o ubytek czy pomyłkę w czasie montażu, co powoduje dalsze uszkodzenia w czasie późniejszego stosowania. Znacznie bardziej bezpieczna i prostsza w montażu jest mozaika parkietowa. Montowana jest ona tworząc wiele różnych deseni, standardowych i bardziej nowoczesnych. Na przykład producent parkietu Hajnówka oferuje aż pięć typów mozaiki parkietowej wykonanej z drewna dębowego. To zróżnicowanie pozwala na optymalne dopasowanie typu podłogi do każdego wnętrza, tworząc określony styl.