Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Certyfikaty energetyczne – ochrona środowiska w Twoim domu

Świadectwo energetyczne jest analizą poziomu jakości budowli bądź lokalu. To zaświadczenie, które ma prawo wystawić tylko profesjonalista. Opisuje wielkość energii potrzebnej do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku bądź pomieszczeń. Do elementów zapotrzebowania na energię wlicza się: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.

Przepisami z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy prawo budowlane (czytaj: Nowelizacja ustawy Prawo budowlane – 15 październik 2009 r) (Dziennik Ustaw nr. 191 z dnia 18 października 2007 r. poz. 1373) uregulowano zagadnienie świadectw energetycznych dla budynków o różnym przeznaczeniu, a także ich elementów. Ustawa implementuje regulację 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dyrektywa jest elementem polityki energetycznej UE. Jej zadaniem jest zmniejszenie zużycia na energię, działa na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego (żeby chronić środowisko sprawdź także inteligentne instalacje elektryczne).

Nowe przepisy i dyrektywa zwróciły uwagę na zbytnie spożytkowanie energii i jej źródeł.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (http://smartvent.pl/), która również przedstawia takiego rodzaju materiały. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę!

Idea energooszczędności, oraz globalne dążenie do rozwoju zrównoważonego przekładają się organizację działań ma różnych poziomach organizacji.

Autor: UBM

Najniższym szczeblem działań jest podmiot prywatny (wynajmujący, posiadacz, inwestor). Koszt eksploatacji określa komfort użytkowania obiektu. Stanowi o nim m.in.: sposób wykorzystania energii, powierzchnia budynku, rodzaj materiałów z których został zbudowany, gatunek niezbędnej energii, rodzaj ogrzewania, jakość izolacji przegród i mnogość innych elementów determinujących zwiększenie zużycia energii .

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla budynku mieszkalnego składa się z czterech stron. Termin ważności dokumentu, nie przekracza 10 lat.

Omawiany temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To przekonaj się (https://inter-bis.pl/o-nas/kariera/), że pozostałe witryny również zawierają zbliżone dane, które pochłoną Cię kompletnie.

W ostatniej części świadectwa zawarte są zalecenia w zakresie możliwości zmniejszenia zapotrzebowania na energię końcową. To kluczowy element świadectwa zawierający wskazówki umożliwiające ograniczenie zapotrzebowania na energię niezbędną do użytkowania budynku. Sprawia to, że budynek ma wyższą wartość rynkową, ponadto jest proekologiczny i niedrogi w użytkowaniu.

Źródło: http://iq-building.com.pl/