Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Dobierz najlepsze drzwi zewnętrzne

Dobór idealnych drzwi wejściowych to jedna z pierwszych decyzji jakie muszą zostać podjęte przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale nade wszystko powinny zagwarantować nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego powinno się poświęcić chwile i poznać najważniejsze cechy drzwi wejściowych oraz dostępną na rynku ofertę.

Wartości funkcjonalne są często precyzyjnie przedstawione. Drzwi zewnętrzne mają być dogodne w eksploatacji dla mieszkańców oraz muszą spełniać swoje zadanie ochrony przed włamywaczami. Najpierw powinniśmy poznać jakie własności muszą mieć drzwi wejściowe według przepisów prawa. Główne to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Istotna, zwłaszcza w domach, jest także izolacja współczynnik przenikalności ciepła (U), który nie powinien przekraczać 2. Ponad to warto przemyśleć, szczególnie gdy planujemy niewielki przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi – sprawdź propozycję – otwierać – lewo czy prawo.

Drzwi wejściowe

Drugim istotnym elementem mającym wpływ na dobór drzwi zewnętrznych są ich walory estetyczne. Drzwi wejściowe to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto zainteresować się nimi. Mamy możliwość wybierać z obszernej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli preferujemy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor czerwony czy niebieski oraz na współczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi – odkryj stronę – w kolorze białym lub ecru powinny być dla nas idealnym wyborem.

Ostatnim a jednocześnie najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny posiadać odpowiednie atesty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By czuć się bezpiecznie dobrze jednak zwrócić większą uwagę na rodzaj i klasę materiałów, z których są one wykonane. Warto przemyśleć kupno drzwi antywłamaniowych klasy C gwarantujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze również będą drzwi, które otwierają się do środka dlatego, że zapobiega to niepożądanej manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku duża ilość wyborów, których musimy dokonać przed kupnem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca. W rzeczywistości mimo wszystko zadanie to nie jest takie uciążliwe, a ten artykuł na pewno wszystko ułatwi.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl