Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Tynki, podłogi, ściany – jakie wybrać

Każdą budowę domu musi poprzedzić dobrze wykonany projekt domu.

Wybór każdego materiału budowlanego jest niezwykle ważny. Jeśli budynek ma być inwestycją trwałą, a nie skarbonką bez dna, warto wydać więcej. Na rynek wchodzą coraz nowsze materiały budowlane. Powszechna moda na eko-egzystencję na dobre zagościła także w budownictwie. Nie wszystko z dopiskiem „eko” jest pozytywne dla otoczenia.

Każdemu budującemu z pewnością zależy na czasie. Oczekiwanie na zakończenie robót jest niezwykle emocjonujące. Znacznie więcej emocji przy pracach końcowych może dostarczyć pokrywanie ścian tynkiem z agregatu. Błyskawiczny efekt. Tynki maszynowe nakładane są równomiernie i jednowarstwowo, przy pomocy sprężonego powietrza. Ciśnienie pozwala na osiągnięcie odpowiedniej przyczepności, ponieważ zaprawa wyrzucana jest poprzez końcówkę natryskową z dużą siłą. Po natrysku, zaprawa rozprowadzana jest za pomocą dużej łaty o profilu h. Następnie po upływie około 100 minut, powierzchnię wyrównuje się za pomocą łaty trapezowej. Po zwilżeniu tynku wodą, przy pomocy pacy gąbczastej, usuwa się wszelakiego rodzaju nierówności. W momencie tynk do ociepleń satsys odrobinę podeschnie, należy wygładzić go kielnią szwajcarską.

Jeśli w pomieszczeniu są skośne ściany połaciowe warto je dobrze zabezpieczyć używając folie izolacyjne. Także na połaciach dachowych. Zazwyczaj skosy są okładane płytami kartonowymi i nie wymagają tynkowania. Trwałość płyt i ocieplenia jest zależna właśnie od izolacji przeciwwilgociowej.

Wierzchnią powierzchnię posadzek można układać dopiero po zrobieniu ścian i sufitów.

Uważasz, że ten artykuł jest wartościowy? Jeśli tak, kliknij tu – ten artykuł (http://www.termofol.pl/maty-grzewcze/) publikuje pokrewne tematy, one też są warte zainteresowania.

Zapobiega to zniszczeniu nowiutkich podłóg. A jaką posadzkę wybrać? To jest zależne m.in. od przeznaczenia i natężenia użytkowania pokoju, a również pomysłu na aranżację wnętrz. Inne podłogi moga być dla stylu nowoczesnego, a inne dla stylu tradycyjnego, gdzie chcemy kupić antyki. Obecnie w sprzedaży do wyboru jest olbrzymia ilość posadzek – posadzki drewniane,posadzki betonowe czy z kamienia. Wszystko zależne jest od naszego gustu przyszłych mieszkańców.

Dobór dodatków to też wybór odpowiedniego oświetlenia punktowego jak: abażury, kinkiety i żyrandole. Wbrew pozorom to bardzo skomplikowana sztuka by nie przekroczyć granicy dobrego smaku i zwykłego kiczu.