Motoryzacja i samochody

Pojazd zastępczy – kiedy ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić nam pieniądze za wynajem samochodu?

Wypadek samochodowy, bądź również stłuczka, kojarzą się, poza stresem, ewentualnie utratą zdrowia, także ze sporymi stratami materialnymi. Auto bowiem, to dla części z ludzi sprawa bardzo dużej wagi.

prorent
Zniszczenia materialne, to nie wyłącznie samo uszkodzenie, czy naprawienie pojazdu- to też, w przypadku firm i jej pracowników, straty doświadczone z tytułu niemożliwości realizacji zleceń. Samochód to narzędzie pracy dla bardzo wielu ludzi- biznesmenów, przedstawicieli handlowych, czy nawet właścicieli firm budowlanych. Dzięki umowom podpisywanym z firmami ubezpieczeniowymi, mają oni możliwość uniknięcia tych strat poprzez auto zastępcze (auto zastępcze rzeszów). Ubezpieczalnie biorą wtedy na siebie wydatki, jakie wynikają z użytkowania takiego samochodu na czas jego naprawy.

Nie jest jednak tak, że możemy wybrać którykolwiek samochód z oferowanych przez wypożyczalnie modeli. Jeśli naprawiany samochód, to miejski kompakt, niełatwo będzie umotywować agentowi zakładu ubezpieczeniowego wybór szybkiej limuzyny z mocnym silnikiem i skórzaną tapicerką. Auto powinien spełniać określone wymogi- musi być tej samej, bądź niższej klasy.

Zaintrygował Cię przeczytany artykuł? Jeżeli tak, to na pewno przypadnie Ci do gustu również bieżący materiał (https://aristar.pl/), który opracowaliśmy w linku poniżej.

Także po stronie poszkodowanego leży udokumentowanie faktu, że pojazd jest nam niezbędny do wykonywania naszej pracy, lub, ze względu na stan naszego zdrowia, jego brak wywoła u nas pewne straty finansowe, czy zdrowotne. Równie ważnym argumentem, jak wykonywanie swojego zawodu, jest np. dowożenie dzieci do szkoły. Gdy natomiast używamy auta czasami, np. raz w tygodniu na większe zakupy, to może być niełatwo przekonać ubezpieczyciela do pokrycia za nas kosztów wynajmu.

Nie musimy zaś się ograniczać jedynie do wypożyczalni wskazanych przez firmę w której mamy wykupioną naszą polisę.

Poszukujesz kolejnego materiału na prezentowany tu temat? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł z całą pewnością również uznasz za satysfakcjonujący.

Zgodnie z prawem ubezpieczyciel nie ma prawa nam dodatkowo definiować maksymalnej kwoty za jaką możemy wynająć auto zastępcze. Nie może także narzucać granicy kilometrów, czy okresu, w jakim z samochodu będziemy korzystali. W przypadku, gdy nasza szkoda jest całkowita – samochód w wyniku wypadku nie nadaje się do naprawy, lub jego naprawa jest nieopłacalna, zakład ubezpieczeń winien nam zwrócić pieniądze za wynajem auta od wypadku, do czasu otrzymania rekompensaty.