Transport

Może by tak otworzyć swoje przedsiębiorstwo przewozowe?

Transport to raczej trudna dziedzina gospodarki. Dużo przedsiębiorstw transportowych w sumie nie może narzekać na swoje funkcjonowanie, lecz pewnie znajdzie się dużo firemek, które nie są zbyt dochodowe. Jednak ten człowiek, który myśli, że i tak zdoła zawojować niezwykły świat transportu, z pewnością powinien przynajmniej spróbować. Któż wie, może owy biznes wypali? Oprócz fachowości, posiadania bardzo dobrego taboru oraz oszczędności, zapewne najbardziej istotny jest pomysł. Pewnie to nie będzie nic nowatorskiego, ale w końcu mamy XXI wiek, wymyślono praktycznie wszystko.

bus na trasie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
A może ciekawą ideą, powodującą, że nasza firma transportowa będzie regularnie generowała zysk jest na ten przykład przewóz (przewozy do Niemiec z Jeleniej Góry – sprawdź tutaj) żywca? Ciężko się w tej niszy wybić się początkującym, lecz stawki są dosyć satysfakcjonujące. Akurat w przypadku transportu żywca potrzebne będą odpowiednie uprawnienia, solidny samochód, ale generalnie również rozeznanie. Jednakże jeżeli wejdziemy szczegółowo w tę branżę, pewnie coś zawsze ugramy.

Może doskonałym pomysłem jest przewóz osób z własnego województwa do RFN, Austrii czy choćby państw Beneluksu? W zamożnych europejskich krajach mieszka niemała liczba rodaków, którzy raz na jakiś czas przyjeżdżają do rodzinnego kraju. Choć obecnie niesamowicie popularne są tanie linie lotnicze, ciągle takie usługi transportowe są popularne. Jeśli Polak chce dojechać z małego polskiego miasta do np. małego miasteczka na obszarze Włoch albo Wielkiej Brytanii, z większą ochotą korzysta z usług oferowanych przez tak zwanych busiarzy (strona tutaj).

Warto także zwrócić uwagę, że chociaż niby wzrasta poziom bezpieczeństwa na polskich oraz europejskich szosach, to ciągle wypadki z udziałem busów nie są rzadkie. Nie są oczywiście mega częste, poza tym przykre zdarzenia drogowe nie są do całkowitego wyeliminowania, to jednakowoż należałoby bardzo dokładnie zainteresować się kwestią bezpieczeństwa własnych pasażerów, ale także szoferów. Np. pasy z pewnością muszą być tak jakby obowiązkowym wyposażeniem! Musimy też przyjąć do wiadomości, że limity na znakach nie są po to by je łamać. Tylko przestrzeganie obowiązujących zasad jest poprawną postawą. Miejmy nadzieję, iż wszyscy właściciele firm przewozowych będą zdrowo podchodzili do owego rodzaju biznesu.