Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Gdy chcemy kupić mieszkanie najpierw zwracamy uwagę naturalnie na cenę. Później – myślimy o lokalizacji, metrażu nieruchomości, jej kondycji, piętrze na którym leży i wyposażeniu. Decyzja o nowym mieszkaniu nie jest prosta i bywa, że przez długi czas spędza nam sen z powiek. Najlepiej jest zapisać gdzieś wszelkie warunki, jakie nasze nowe mieszkanie ma spełniać i trzymać się tego spisu. W takiej sytuacji mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy.

Kiedy poszukujemy mieszkania zwykle korzystamy z internetu. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę dobre hasło, jak choćby „mieszkania Wrocław” i otrzymamy w rezultacie setki ogłoszeń. Na pewno znajdą się też okropne – jakieś ruiny, których nie uratuje żaden remont, mieszkania przebudowywane tak wiele razy, co do których nie ma pewności czy za moment nie spadnie nam na głowę sufit. Niestety musimy przebrnąć i przez takie oferty. Czasem może być to nawet zabawne. Jeśli jednak sprecyzujemy frazę, będzie nam łatwiej. Można dopisać wielkość, szczegółową lokalizację, piętro i wiele innych.

mieszkania

Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.

W szukaniu oferty zakupu nowego lokum pomocne będzie hasło „deweloper Wrocław”. Ułatwi nam wyszukanie ofert przedsiębiorstw zajmujących się stawianiem i sprzedażą nowych mieszkań. Tutaj także dobrze jest mieć sprecyzowane oczekiwania. Zastanówmy się ile chcielibyśmy mieć pokoi, czy mieszkanie ma mieć okna – szczegóły tu… – na dwie strony świata, czy może na jedną, czy dojazd do osiedla jest dobry. Lokalizacja jest w wypadku nowych osiedli szczególnie istotna. Zazwyczaj stawiane są na przedmieściach, zatem zastanówmy się, czy jesteśmy gotowi spędzać kilkadziesiąt minut codziennie na dojazdach do pracy, czy może lepiej będzie dla nas, jeśli poszukamy lokum na rynku wtórnym, ale z lepszym dojazdem do centrum.

Zakup własnych czterech kątów to trudna decyzja, zwykle na całe życie. Wiąże się ze zobowiązaniem pieniężnym, zatem spokojnie ją przemyślmy.