Transport

Ogumienie i standardy

Kupując opony do samochodów cięższych i większych, należy stosować się do poleceń specjalistów, jacy potrafią do każdego pojazdu dopasować najbardziej odpowiednie opony. Niezwykle ważne w doborze są opony ciężarowe, które muszą spełniać kilka wyjątkowo ważnych czynników.

Przede wszystkim muszą zapewniać wyjątkowo dobrą przyczepność, jaka pozwoli przy maksymalnym obciążeniu i ogromnie trudnej nawierzchni, zagwarantować stabilność na drodze, żeby w taki sposób kierowca posiadał możliwość bez problemu podróżować.

Też opony (kliknij odnośnik) ciężarowe powinny być odporne na nieustanną pracę przez wiele godzin, a więc nie powinny się nadmiernie nagrzewać, aby w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe głównie muszą być odporne, co jest wyjątkowo istotne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są bardzo ciężkie, a do tego transportują często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest znacznie bardziej obciążona, a muszą one dać właściwe bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo istotne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV

Porsche Cayenne

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

. Są to pojazdy, które w dziale pojazdów osobowych, zawierają duże wymiary i są zdecydowanie cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one więc mieć dużo szerszą średnicę i większy rozmiar, by zapewniały one właściwą przyczepność i komfort jazdy, a także żeby w jakikolwiek sposób nie wpływały nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, także są narażone na bardzo dużą eksploatację, dlatego wykonane powinny być z materiału wytrzymałego na różnorodne nawierzchnie, ale również powinny posiadać odpowiedniej średnicy bieżnik, by wyrzucały one wszelkie niepożądane elementy spod kół.

Wyjątkowo ważne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak chociażby kombajn, czy traktor. Opony do traktora, zawierają na pewno najbardziej niestandardową konstrukcję, ponieważ przeznaczone one są szczególnie do pracy na ciężkim, grząskim, ale również kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem jaki stosuje się bardzo często do każdego typu zadań, dlatego opony do traktora muszą być zrealizowane idealnie pod każdym względem, żeby w ten sposób posiadać możliwość w pełni wykorzystywać moc tego pojazdu. Głównie od tylnych opon traktora wymaga się, żeby radziły sobie w każdych warunkach i na rozmaitej nawierzchni, dlatego ich produkcja jest niesamowicie skomplikowana, ale spełnia wszelkie wymagania.