Motoryzacja i samochody

Doskonałe opony zimowe

Każdy, kto kiedyś miał do czynienia z kierowaniem samochodem w złych warunkach atmosferycznych wie, że pewna jazda w tego typu warunkach, bez odpowiedniego wyposażenia samochodu jest ogólnie rzecz biorąc niemożliwa. Styczeń jest okresem bardzo niebezpiecznym pod tym kątem, jednakże jeżeli dobrze się do tego przygotujemy, możemy przetrwać ją bez uszczerbku na naszym zdrowiu i sprawności naszego pojazdu.

Opony zimowe

Źródło: Interopony.pl

Spokojna i rozważna jazda to gwarant spokoju w trasie.

Jednak przy złej pogodzie, szczególnie na oszronionej drodze nawet najstarsi kierowcy mogą mieć kłopoty z kontrolowaniem auta przy gwałtownym hamowaniu lub wymuszonym wymijaniu. Wszystkie testy udowadniają, że auta wyposażone w opony zimowe od zachowują około 25 % lepszą stabilność i sterowność na oszronionej jezdni, niż samochody jakie opon zimowych na wyposażeniu nie mają. Doprecyzowując. muszę zaznaczyć, że opony multisezonowe nie są tak stabilne jak zimowe opony – zachowują się co prawda znacznie lepiej niż opony na lato, jednakże w kontrolowanych warunkach atmosferycznych i podobnym czasie eksploatacji, zużywają się szybciej niż opony zimowe, przez co są nie do końca bezpieczne.

Na trudne trasy dobrze by było wyposażyć swoje auto w łańcuchy na opony zimowe. Sterowność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie podobna, jak na nieoblodzonej drodze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie będziemy mogli używać łańcuchów na drogach miejskich. Przygotowani w ten sposób możemy jechać w najdalsze trasy, i żadne mrozy nie będą problemem.

Jakiego producenta opony zimowe są najtrwalsze?

Ostatnio są popularne opony rodzimych firm, takich jak kojarzona z reklam sprzed kilkunastu lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się wyjątkowo nowocześnie skonstruowanym bieżnikiem, przez co wyprowadzają wodę prawie trzydzieści % szybciej niż podobnej klasy opony konkurencji.

Pamiętaj, że aby uzyskać interesujące informacje na opisywany temat, musisz odnaleźć właściwe źródło – więc odkryj serwis, w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Myśl techniczna rodzimych inżynierów nadal jest w światowej czołówce, nawet zachodni producenci opon tacy jak Pirelli czy Michelin są żywo zainteresowani kupnem patentu na opony od Dębicy. opony (http://www.hurtopony.pl/opony-rolnicze-rosyjskie.html)