Znaczenie przemysłu

Dlaczego stal pełni tak ważną rolę w Polsce?

Stal to podpora polskiej ekonomii! Może Andora może poradzić sobie bez przedsiębiorstw z branży stalowej, choć i tak ją importują, to bez wątpienia problemy w stali powodują, iż cała gospodarka tak jakby ulega pogorszeniu. Naturalnie nierzadko tego nie odczuwamy, nie dostrzegamy zjawiska, które w zasadzie nie jest zbytnio medialne, ale prawda jest taka, że nigdy nie możemy za bardzo deprecjonować jakże wielkiego znaczenia stali.

ssab.com

Źródło: ssab.com

Takie są właśnie realia Polski. Zresztą Indie, Niemcy czy USA są jeszcze mocniej uzależnione od stali.

Gdy cięcie (serwis www) konstrukcyjna ulega potanieniu, tak naprawdę nie można sądzić, że to doskonała informacja. Ze stalą jest jak z przykładowo wrocławskimi nieruchomościami – z jednej strony miło, iż co pewien czas można zauważyć spore spadki w cenach, lecz w końcu kiedy nieruchomości tanieją, zapewne mamy do czynienia ze znaczącym spowolnieniem ekonomicznym. I dlatego niby nie powinniśmy naturalnie przesadnie oczekiwać obniżek cen stali, ale nie powinniśmy również myśleć, że to odpowiednia sytuacja, gdy najzwyczajniej cięcie (dalej) jest tańsza. Być może to trochę dziwaczne, lecz tak właśnie jest w owej branży!

ssab.com

Źródło: ssab.com

Doskonale, iż w dalszym ciągu stal jest istotną gałęzią krajowego przemysłu, bo pieniądze jakie wpływają do portfeli Polaków – pracowników, ale również jakby nie patrzeć wszystkich Polaków, są duże. Gdy gigant stalowy zapłaci sowity podatek, automatycznie każdy Polak w jakimś sensie na tym może zyskać. Chociaż naturalnie nie przesadzajmy za bardzo z opodatkowaniem, ponieważ o ile niewielka firma nie ma w zasadzie ratunku przed fiskusem, to prawdziwi giganci znają dużo efektywnych sposobów, dzięki którym zarobią górę kasy. A kiedy dojdą do wniosku, iż jest bardzo źle, pewnie przeniosą działalność w inne miejsce. Nie należy dopuścić do tego typu zachowań!

Ten artykuł jasno pokazał, że stale specjalne albo konstrukcyjne odgrywają niezwykle wielką rolę w gospodarce. Jeżeli będziemy dbać o to by nadal stal dawała tak jakby wszystkim ludziom odpowiednie zyski, będzie dobrze. Jednakże nawet jeśli na naszym kontynencie nie pozostanie ani jeden producent stali, i tak będziemy każdego dnia z niej „korzystali”. Życie bez stali jest czymś niemożliwym odkryj propozycja od SSAB.