Budowa domów

Gustownie wyposaż łazienkę

Aranżacja salonu czy pokoju dziennego wydaje się małym pikusiem przy wyzwaniu, jakim jest wyposażenie łazienki. Jest to spowodowane tym, że łazienka powinna być praktyczna i komfortowa. Sęk w tym, jak scalić użyteczność z utrzymaniem przestronności, nikt nie chce tłuc się o sprzęt wizytując po ciemku ten przybytek.

łazienka

Autor: Internity
Źródło: Internity

Poza tym wysoka funkcjonalność może nieść ryzyko zbytniego minimalizmu, przez co łazienka zmieni się w pomieszczenie chłodne i mało przytulne. Jest też problem oświetlenia Zdecydować się na sporą jasność czy też na sączące się skądś intymne światło? Jak to wszystko pogodzić? Zajrzyj pod ten link – nowy salon z akcesoriami łazienkowymi w Poznaniu.

To niestety twoja, prywatna decyzja. Może ona być zależne od charakteru reszty lokum, lecz możesz też postawić na oryginalne wymieszanie designów. Przekonaj się sam: pokój dzienny i kuchnia zaprojektowane w minimalistycznej formie, z dużą ilością stali, srebra i szkła, a toalety i łazienki zaaranżowane jako komfortowe miejsca z zastosowaniem letnich barw, miękkości i łagodnych krawędzi.

Nie poddawaj się – kontynuuj wciągających Cię wątków. Wyszukasz ich dosyć wiele na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Ciekawym rozwiązaniem jest także trzecia droga, to znaczy wyposażenie łazienki w jednocześnie funkcjonalnym jak i cieszącym oko stylu retro. Czemu by nie kupić sobie wykonanej z brązu umywalki i ogólnej armatury w manierze prosto z epoki wiktoriańskiej? Nie ma się co dziwić, bidety także potrafią stać się zgrabnym dziełem sztuki…

Zostało jeszcze stare pytanie – wanna czy prysznic (odnośnik do serwisu)? Każdy wie, że prysznic daje więcej miejsca i mniejsze zużycie wody. Ale wygodna wanna też posiada całą masę plusów, a najwięcej, jeśli w domu są dzieci. A nie chciałbyś się zrelaksować w gorącej kąpieli z książką po ciężkim dniu roboty… Ciekawym rozwiązaniem są wanny narożne, wypierające zwyczajne owalne:
Niegasnącą popularność utrzymują kafelki mozaikowe, jako świetne dopełnienie całości wykończenia z wanną w tle.