Budowa domów

Drzwi z drewna czy z tworzywa?

Wybór drzwi jest jedną z najważniejszych kwestii, przed jakimi stają posiadacze nowych lokali. Często także po wykupieniu mieszkania od innej osoby zapada decyzja o wymianie wszystkich drzwi na inne. Najczęściej kroki takie rozpoczyna się dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji remontu wnętrza i zmiany charakteru wystroju. W takiej chwili także powstaje pytanie – z jakiego tworzywa mają być wykonane drzwi?

Od tej kwestii wbrew pozorom uzależnione jest bardzo dużo. Istotne jest także, by wybrać dużo bardziej wytrzymałe tworzywo dla drzwi zewnętrznych. Ma to tym większe znaczenie w domach jednorodzinnych, gdzie drzwi zewnętrzne (drzwi od gerda w ofercie są jedyną barierą przed tym co na zewnątrz. Powinny cechować się szczególną wytrzymałością.

W takim przypadku wiele osób wykorzystuje drzwi podwójne, które dają złudzenie wyższego bezpieczeństwa. W rzeczywistości jednak dobrze dobrane i zamontowane drzwi zewnętrzne zapewnią duży poziom bezpieczeństwa. Właściwy typ drzwi można dobrać między innymi po wyszukaniu w Internecie frazy „drzwi – strona www – gerda Wrocław”.

Wiosenne trendy prosto z Włoch: trawertynowa posadzka

Autor: Rogala
Źródło: Rogala

Dużo ludzi jest zdania, że drzwi wykonane z syntetycznych tworzyw są o wiele bardziej odporne od tych drewnianych. W dużej liczbie przypadków tak jest w rzeczywistości. Nie należy jednak zapominać o tym, że także tego rodzaju drzwi należy wybierać z należytą starannością. Warto poprosić o radę profesjonalnego sprzedawcę, który udzieli rad w sprawie wyboru drzwi. W każdym przypadku również warto zdecydować się na montaż wykonywany przez profesjonalistów, a nie samodzielnie. W takim przypadku można mieć pewność, że zadanie zostało wykonane dobrze i starannie, a drzwi służyć będą przez długi czas.

Jest również wielu zwolenników drzwi z drewna (drzwi drewniane na Faktycznie mają one dużo zalet. Co najważniejsze naturalne drewno jest tworzywem uniwersalnym, pasującym do wielu rozmaitych stylów. Oprócz tego użyte w oknach i drzwiach zapewnia naturalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, czego nie zapewniają drzwi z tworzyw sztucznych. Powinno się jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji drewna, w celu zapobiegania wypaczaniu od nadmiaru wilgoci, jak również rozsychaniu się powierzchni. Jeżeli chodzi o drzwi drewniane, Wrocław i inne większe miasta posiadają niezwykle bogatą ofertę sprzedaży i montażu.