Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Drzwi przesuwne czy skrzydłowe – które wybrać?

Współczesne mieszkania lubią nietypowe pomysły. Zwykle kluczem do sukcesu jest dobry pomysł, ale im więcej designerskich elementów, tym efekt ciekawszy. Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju.

jadalnia

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Nie można odkładać wyboru drzwi na ostatnią chwilę. Już na etapie projektów trzeba wskazać, czy to będą drzwi przesuwane, Wrocław ma wiele firm sprzedających takie systemy, więc żeby zaplanować montaż, można dowiedzieć się na czym właściwie się zasadza. Estetyczne jest schowanie płyty drzwi w ścianie.

Oszczędność przestrzeni

Małe mieszkania, nawet dwupokojowe, wymagają dokładnego rozplanowania przestrzeni. Jeśli to możliwe warto dostać jeszcze jeden pokój. Mieszkania typu studio, teraz tak popularne, mają otwartą kuchnię, a to rozwiązanie ma minusy i plusy. Dobrze czasami się po prostu odgrodzić, a do tego służą właśnie drzwi. W sypialni z kolei można wytworzyć specjalny kąt, służący do spokojnej pracy albo jako garderoba.

drzwi przesuwne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

W dużych mieszkaniach w kamienicach też można je wykorzystać. Przesuwanymi drzwiami można dzielić potężne pokoje, przydając w ten sposób praktycznych pomieszczeń. Nie zawsze wymaga to generalnego remontu

Niektórzy, myśląc o takim rozwiązaniu, wyobrażają sobie nieciekawe harmonijkowe drzwi – jednak to przeszłość. Obecnie wybór tego tupu drzwi – sprawdź przykłady – jest tak duży, że niełatwo od razu dobrać właściwe. Zdecydowanie do każdego stylu można wybrać ulubiony kolor i wzór. Bardzo modne też drzwi szklane wrocław i pozostałe największe miasta mają największy wybór, stąd też przesuwne szklane panele można dobrać do swojego gustu i umeblowania mieszkania.

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Najciekawsze drzwi

Przesuwne drzwi zwykle kupują ci, którzy chcą zwiększyć przestrzeń. Z kolei skrzydłowe drzwi pasują do mieszkań, gdzie nie brakuje miejsca. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego popularnego rozwiązania, więc jest w polskich mieszkaniach standardem. Naprawdę warto uczynić atut z funkcjonalnych drzwi. miasto Wrocław ma potężny wybór sklepów, a więc i ciekawego wyposażenia. Drzwi są w stanie przykuć uwagę i stać się centralnym punktem domu albo pokryć się sprytnie z tłem – wybór należy do projektanta.

Poznaj propozycję przedsiębiorstwa DA-BUD:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Da-bud