Budowa domów,  Pomoc przy budowie

W jaki sposób używa się stali trudnościeralnych

walec

Autor: Cramo
Źródło: Cramo
Współczesne wyśrubowane normy produktowe i wysokie żądania ze strony zainteresowanych wywołują presję na wytwórach celem wytwarzania artykułów jak najlepszych. Sprzedaż dokonuje coraz bardziej widocznego rozbicia na produkty niedrogie, lecz gorszej jakości a także te z górnej półki. To bardzo ważne w przemyśle zwłaszcza górniczym i budowlanym. Tutaj niezmiernie ważne jest, by sprzęt wykorzystywany do wszelkich prac był odporny i działający przez jak najdłuższy okres czasu. {Producenci specjalistycznych urządzeń podążając za takimi wytycznymi wykonują innowacyjne oraz bardziej skomplikowane rozwiązania.
 
Możliwym rozwiązaniem jest wykorzystanie materiałów o lepszych własnościach. Takim surowcem jest stal trudnościeralna. Stale trudnościeralne wykazują się bardzo wysoką twardością i niesamowitą odpornością na ścieranie. Te wzmocnione stale dodatkowo wykazują szerokie właściwości elastyczne ułatwiające ich późniejszą obróbkę.
 

młot pneumatyczny

Autor: Cramo
Źródło: Cramo

Technika wprowadzona przez jedną ze szwedzkich firm pozwoliła na stworzenie niezmiernie wytrzymałych blach trudnościeralnych. Specjalne techniki wytwarzania oraz wzmacniania wykorzystane w nowoczesnej hucie firmy SSAB przyczyniły się do otrzymania blachy o najwyższej tolerancji grubości. Blachy hardox to w tym momencie najbardziej znana oraz najczęściej stosowana blacha trudnościeralna na świecie.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ znajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Nagradzana jest za niespotykaną wytrzymałość i lekkość. Pozwala to na otrzymanie części dużo lżejszych o mocno większej wytrzymałości, co jest pożądane w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Hardox jest podatny do obróbki kształtu oraz spawania.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie szafy socjalne, która dotyczy podobnej tematyki.

Zazwyczaj znajduje zastosowanie w budowie maszyn górniczych, kontenerów, łyżek koparek i betoniarek. Poza wspomnianymi korzyściami wytrzymałościowymi, lżejsza {konstrukcja pojazdów zapewnia oszczędność w spalaniu paliwa i umożliwia tranport zwiększonej ilości ładunku. Przy wielu maszynach wykonanych z takiej stali znaczne oszczędności wynikają również z wydatków konserwacyjnych, które wykonujemy znacznie rzadziej. Kolejnym plusem jest możliwość wykonania całego boku pojazdu z jednej płyty, co zwiększa wytrzymałość i umożliwia naklejenie reklamy i napisów.