Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Doświadczenie nauczyło nas, iż nie znajdziemy instrukcji na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż spora ilość osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? O ile w porę zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Nim podejmiemy tak istotną decyzję, wskazane jest by najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w mieście, kontrolując które zawody mogą nam przynieść sowite wynagrodzenie.
Dalej
Zastanowić się czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew.

Jeśli omawiana kwestia Cię ciekawi, to masz możliwość uzyskać zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www śrutowanie.

Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własna działalność gospodarcza? Zwłaszcza, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje dotacje na rozwój działalności. Zakładając, że chociaż część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – są szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być cieszącym się dobrą opinią w zawodzie mechanikiem lub wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku konkretnych umiejętności musi pracować poza wykształconym zawodem, jako kasjer czy magazynier?
Więcej na