Budowa domów

Drzwi do domu, zakup na długie lata

Drzwi są ważnym elementem w naszych wnętrzach. Sprawują funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Nosząc się z zamiarem ich kupna powinniśmy zwrócić uwagę na pewne aspekty.Miejmy na uwadze, że drzwi nie powinny wnętrza zdominować. Do małego pomieszczenia nie pasują ani pełne, ani bardzo ciemne drzwi. Sprawdzą się za to to drzwi przesuwne, najlepiej przeszklone. Po ich otwarciu, dwa pokoje staną się jednym, większym. Ich zasadniczą zaletą jest to, że w porównaniu z innymi drzwiami oszczędzają miejsce. Drzwi przesuwne są idealnym pomysłem zwłaszcza gdy chcemy połączyć pomieszczenia o reprezentacyjnym przeznaczeniu, na przykład otwarciu jadalni na salon w czasie spotkania z przyjaciółmi. Takiego błyskawicznego powiększenia przestrzeni nie uzyskamy mając drzwi klasyczne, których skrzydło wyróżnia się wizualnie.

klamka przy drzwiach

Autor: Ida Myrvold
Źródło: http://www.flickr.com
Uważajmy też, by kolor drzwi oraz podłóg był podobny kolorystycznie, ale pod żadnym pozorem nie identyczny. Jeśli nie weźmiemy pod uwagę tych wskazówek, wszystko stanie się nudne i nijakie.

Drzwi – inne wątki tutaj – przesuwne (tu zobaczysz więcej informacji: drzwi przesuwne na stronie mogą być również niezłym źródłem pomysłów na wnętrze. W związku z tym cieszące się uznaniem klientów firmy są w stałym kontakcie z architektami. Od dłuższego czasu modne stały się fornirowane meble, zmienia się tylko ich rodzaj – był zebrano czy wenge, a dziś rozjaśnia nasze wnętrza bielony dąb. Dlaczego do mebli nie dobrać więc drzwi – odwiedź serwis -?

Czasami możemy zaobserwować, że zarówno dom, okna, drzwi oraz i meble są drewniane. Wtedy najlepszym wyjściem jest ponadczasowa i zawsze na czasie biel. Doda pomieszczeniu lekkości i elegancji. Młodym ludziom powinny spodobać się także drzwi na wysoki połysk, przypominające kuchenne szafki.

Zwróćmy uwagę na gadżety: schowane zawiasy czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się wręcz niesłyszalnie. No i klamki, o których krążą opinie, że są jak biżuteria dla drzwi. Mogą zniweczyć cały efekt, podobnie jak źle dobrany naszyjnik dla zachwycającej kreacji.

Podsumowując: drzwi nie można traktować jak kolejnego materiału budowlanego, bardziej jak pierwsze meble w domu. Wiele od nich zależy, chociażby nasz nastrój w nowym domu. A przecież wymienić je jest znacznie trudniej niż niefortunnie dobraną kanapę czy stół.