Pomoc przy budowie

Wakacje najlepszy okres na odświeżenie mieszkania

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, w szczególności, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w porze zimowej w naszym mieszkaniu będzie przytulnie i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna uniemożliwiają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego mieszkania, a światem zewnętrznym.

Skuteczna naturalna wentylacja zapewnia przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, korzystając z nieszczelności okien i drzwi, które potem przedostaje się przez kanały wentylacyjne domu na dwór. W trakcie wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do zwiększenia wilgoci powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na schłodzonych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób dość szybko może rozwinąć się grzyb w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i mogą być montowane do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakłada się w górnej części okna – kliknij -, dostarczają do pokojów świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz pozbywają się za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Kiedy jest lato, wietrzenie okna – więcej pod tym linkiem – oraz włączony wiatraczek nie pomagają, pora zastanowić się nad zakupem klimatyzatora (Klimatyzatory typu kompakt Electrolux na Ceneo). Naprawdę przydaje się latem. Powinno się jednak pamiętać o regularnym przeglądzie i czyszczeniu go. W przeciwnym przypadku, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych chorób.

odświeżony pokój

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Okres wakacyjny to również czas wyjazdów naszych dzieci na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to doskonała okazja, by zmienić ich pokój w bajkową fantazję. Urządzając pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się wygodny i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Na początek powinniśmy wybrać motyw przewodni aranżacji wybierając do niej pasujący wariant kolorystyczny.Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończenia powinny być przyjazne dla naszego podopiecznego, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju naszej pociechy powinny być opatrzone symbolami świadczącymi o nieszkodliwości dla zdrowia – wskazanym jest zwrócić na to uwagę, podczas zaopatrywana się w nie w sklepie.

Ściany pokryte farbą umożliwiają aranżację wnętrza na wiele różnych sposobów. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Jednak ze względu na ich właściwości, warto wcześniej upewnić się, że nasze dziecko nie jest alergikiem.

Oczywiście należy również pamiętać o meblach oraz innych dodatkach, które powinny być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

Ważną przesłanką jest także to, że nasze dzieci będąc poza domem nie będą nam przeszkadzały w remoncie pozostałej części mieszkania, jak na przykład kuchni. Czemu by nie zrobić tam generalnego remontu? Kupić nowe sprzęty i mebelki, a przy tym dopasować je do siebie? Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej w tym miejscu: dobry link). Są funkcjonalne, a przy tym eleganckie.

W lecie należy również zadbać o właściwe nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe zwykle bardzo różnie reagują na brak wody, a ich odporność na przesuszenie jest zależna od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Bardzo popularnymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Możemy także zamontować linie kroplujące lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie pochłaniało naszego cennego czasu. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród i wyjedziemy na wymarzony urlop.