Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Znaczenie przemysłu

Zastosowanie elementów nierdzewnych

Elementy ze stali nierdzewnej są wyjątkowo cenione przez budowlańców oraz innych specjalistów, którzy niezwykle cenią sobie solidność materiałów. Tego rodzaju akcesoria jak na przykład śruby nierdzewne wytwarzane są ze stali kwasoodpornej. Dzięki swojej jakości mają one zastosowanie przy bardzo wielu projektach. Innym argumentem przemawiającym za zastosowaniem takich wyrobów jest to, że znakomicie przeciwdziałają one korozji, która może zaatakować stal.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com
Śruby nierdzewne Metfix w porównaniu do innego typu śrub są co najmniej kilka razy bardziej wytrzymałe. Nie można powiedzieć, że są nie do zniszczenia, aczkolwiek znacznie dłuższej będą spełniać swe zadanie. Wykorzystywane są głównie w miejscach, które mogą być dość mocno zagrożone działanie groźnych czynników zewnętrznych, takich jak na przykład działanie wody morskiej. Nie może więc dziwić fakt, że mają one szerokie zastosowanie w sektorze żeglarskim, gdzie nie sposób opierać się na standardowych systemach mocowania. Śruby nierdzewne posiadają jeszcze inne zalety, wobec których nie możemy być obojętni.

Złączka SAE

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Tak na przykład doskonale znoszą różnego rodzaju obróbkę jak również i spawanie. Znajdują zatem miejsce w konstrukcjach bardzo wielu urządzeń przemysłowych. Odporność na środki chemiczne sprawia, że również zakłady chemiczne, chcą mieć urządzenia, które będą oparte na tego rodzaju mocowaniach. Inną zaletą jest to, że takie śruby mimo tego, że są znacznie bardziej wytrzymałe, nie są tak drogie jak mogłoby się nam to zdawać. Ich cena w porównaniu do klasycznych śrub, nie jest dużo wyższa, i dlatego też opłaca się z nich korzystać. W perspektywie czasu wydatek ten jest zdecydowanie opłacalny.

Z nierdzewnej stali wykonywane są jeszcze inne wyroby, które niewątpliwie będą przydatne w sektorze budowlanym. Do takich trzeba zaliczyć m.in. pręty gwintowane – kliknij aby zobaczyć więcej – .

Z racji funkcji jakie pełnią w konstrukcji muszą one odznaczać się sporą wytrzymałością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Stąd też wytworzenie ich z tak odpornego materiału musi być priorytetem. Pręty gwintowane nie są drogi, i dlatego mają spore powodzenie pośród klientów.