Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Rodzaje rusztowań stosowanych w przemyśle

W różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się wiele typów rusztowań. Każde z nich przystosowane są do innych celów, każde są nieco inaczej zbudowane i mają oczywiście za zadanie jak najbardziej ułatwiać prace, do których się je wykorzystuje. Niezależnie od zadań rusztowania najczęściej wykonywane są z dwóch materiałów. Popularne od pewnego czasu są rusztowania aluminiowe. Coraz częściej wypierają te zrobione ze stali, ponieważ są lżejsze, a przez to prościej je transportować z miejsca na miejsce, co ma niebagatelne znaczenie dla każdej firmy zajmującej się budowami, czy świadczącej usługi konserwatorskie.

rusztowanie arad

Autor: arad.pl
Źródło: arad.pl

Materiał, z jakiego są wykonane to zaledwie jeden wyróżnik rusztowań. Dodatkowo podzielić można je ze względu na zastosowanie. I tak, w zależności od tego, czy będą stosowane na małych powierzchniach wewnątrz budynku czy może do odnawiania zewnętrza. Tu znajdą zastosowanie dwa rodzaje.

Po pierwsze rusztowania (szczegółowe informacje) elewacyjne. Jak sama nazwa wskazuje stosuje się je do odświeżania elewacji budowli. Ich konstrukcję w pionie stanowią solidne ramy między którymi montuje się różnej wielkości pola. Zwykle to żerdzie przykryte platformami z metalu albo deskami, chociaż coraz częściej porzuca się drewno. Przykręcane metalowe platformy są dużo bardziej stabilne i bezpieczne.

Podobnie zbudowane są rusztowania – inne wątki tutaj – fasadowe. Miewają one też drabiny zainstalowane między poziomami więc prace da się prowadzić na wielu wysokościach równocześnie. To jest szczególnie istotne chociażby dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasami jeden zdobiący element którym zajmuje się jedna osoba ciągnie się przez wiele metrów w pionie i przydaje się opcja szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się między platformami. Więcej na bautec

W pracach postępujących w szybkim tempie i prowadzonych we wnętrzach idealnie sprawdzają się rusztowania jezdne oraz ogrodzenia. W bardzo wysokich pomieszczeniach, gdzie żadna drabina się nie sprawdzi należy rozstawić rusztowanie. Jeśli odbywa się tam tylko przykładowo malowanie ścian – dzieje się to szybko i rusztowanie trzeba przemieścić. By nie trzeba było go demontować stosuje się właśnie rusztowania na kółkach. Oczywiście, kiedy znajduje się na nich jakaś osoba są odpowiednio zabezpieczone wspornikami i hamulcami, zatem stoją stabilnie. Możemy je jednak przemieścić błyskawicznie i bezpiecznie. W tego typu pracach rusztowania przejezdne oraz szalunki są niezawodne.

Bautec Łódź oferuje także usługi remontowe.