Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Zbudowanie garażu nie zawsze musi być uporczywe i drogie

Myśląc o wybudowaniu garażu, musisz zadać sobie pytanie, jak wysokie są koszty zafundowania sobie tego rodzaju komfortu. Na pozór tego typu inwestycja nie jawi się czymś wielce drogim. W momencie kiedy jednak dokładnie policzymy wszystkie koszty i dodamy je, może się nagle okazać, że jest to szalenie kosztowna sprawa, która nawet nie warta jest swej ceny.

Jednolita kolorystyka bramy garażowej, okien i drzwi pozwala otrzymać spójną kompozycję fasadową utrzymaną w klasycznej estetyce

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI

Na tym etapie należałoby ocenić czy wolimy stawiać garaż od podstaw, czy też słuszną opcją byłoby rozważyć gotowe garaże, które pomniejszyłyby być może znacząco koszty tego rodzaju inwestycji, a w każdym razie sprawiłyby budowę takiego obiektu łatwiejszą. to producent garaży, który ma w tego typu działalności pewne doświadczenie martwiłby się za nas jeśli chodzi przynajmniej o pewne rozwiązania technologiczne. Gdy przyjdzie już do etapu planowania szczegółowego, zadecydować musimy czy chcemy wybudować garaż jednospadowy, 2 czy 4-ro.. Jeśli mieszkamy w okolicy, w którym odnotowuje się zwiększoną ilość opadów, wówczas warto rozważyć kupno garażu, którego dach – (kliny dachowe) cechuje więcej niż 1 spad. Nim zaczniemy stawiać garaż, trzeba też dobrze namyśleć się nad tym jak wielki garaż potrzebujemy. Tu ponownie w grę wchodzi jednostanowiskowy, dwu a nawet wielo… Dlatego że mamy tylko 1 auto, nie znaczy, że nie potrzebne nam w garażu więcej miejsca. Wszystko to należałoby dobrze przemyśleć zanim przejdziemy do realizacji powziętego planu.
Zobacz więcej WAW System