Motoryzacja i samochody

Druk wodny – nanoszenie grafik

Odkąd istnieje cywilizacja, zawsze mieszkali na nim ludzie, chcący szybko się dorobić. Oczywiście chcieli dorobić się niekoniecznie fair. Najczęściej marzyli, by szybko się wzbogacić.

Często oszukiwali i fałszowali, by zarobić jak najwięcej. Tak, jak rozwijały się zabezpieczenia, tak fałszerze powiększali swoje umiejętności i możliwości. Z czasem opracowywano coraz to nowe sposoby zabezpieczania i potwierdzania autentyczności danych produktów, czy papierów wartościowych. Jednym z najważniejszych momentów było wynalezienie druku wodnego.

Jednak druk wodny służy nie tylko do zabezpieczeń. Dziś niektóre firmy stosują taką technologię, jaką jest technologia hydrografiki także do innych celów. Jednym z nich jest przenoszenie motywów graficznych z płaszczyzny, na kształty trójwymiarowe. Szczególnie przydatne, jeśli chcemy przenieść jakiś motyw z programu komputerowego, najczęściej motyw dekoracyjny, na przykład na karoserię samochodu, czy na elementy karoserii motocyklu.

Mustang GT

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Wykonanie takiej hydrografiki nie jest prostą sprawą, dlatego wielu fachowców z tej dziedziny, nim zaczęło dekorować samochody, czy motocykle, musiało przejść odpowiednie szkolenie z hydrografiki. Jeśli i Ty pragniesz zacząć „drukować” na takich maszynach, jak samochody, czy motocykle, masz możliwość zgłosić się do firmy, zajmującej się szkoleniami z hydrografiki – . Po jego odbyciu, możesz zacząć szukać zleceń w firmie trudniącej się hydrografiką. Chociaż jest to praca wymagająca zaangażowania oraz dokładności,nie brakuje chętnych do wykonywania tego zawodu. Na szkolenie można zapisać się właściwie w każdym większym polskim mieście, gdzie działają odpowiednie szkoły dające możliwość zdobycia kwalifikacji z tego zakresu.

I na koniec jeszcze o zastosowaniach. W pierwszej i drugiej części tekstu wspomniano, że hydrografika zajmuje się zdobieniem części motorów, czy innych pojazdów – więcej. Wiemy też, że w ten sposób możemy dekorować jeszcze inne przedmioty. Hydrografika umożliwia nam drukowanie dosłownie na wszystkim. Dziś dość często ozdabiamy takimi motywami urządzenia AGD, czy nawet obudowy urządzeń elektronicznych. Takie zabiegi nie mają w zasadzie żadnych ograniczeń. No może poza naszą wyobraźnią. A jak wiadomo wyobraźnia nie ma granic, więc warto i w tej dziedzinie „zaszaleć”. Na pewno nie będziemy żałować.

Na niniejszej stronie znajdują się warte zainteresowania informacje, jednak zobacz także inne tematyczne wątki, gdyż one również na pewno Cię zaciekawią.