Motoryzacja i samochody

Opony w Twoim samochodzie – co należy wiedzieć na ich temat?

Co roku w środkach masowego przekazu mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy.

Pierwsze opady śniegu są bardzo problematyczne dla każdego kierowcy. Większość kierowców do ostatniego momentu korzysta z opon letnich, ewentualne kłopoty tłumacząc później niewłaściwym dostosowaniem drogi przez służby za to odpowiadające. Często tego rodzaju lekceważenie kwestii kończy się stłuczką lub groźniejszym wypadkiem. W przypadku, gdy wypadek był spowodowany zaniedbaniem kierowcy, ubezpieczyciel ma prawo odmówić przyznania odszkodowania. Jak mówią właściciele samochodów, główną przyczyną nieprzygotowania samochodu na zimę jest wysoki koszt] takiej usługi, niejednokrotnie jednak jest to też typowe zaniedbanie (Poczytaj – wymiana opon Wrocław).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Zestaw ogumienia zimowego bywa sporym wydatkiem, zwłaszcza gdy chce się kupić nowy zestaw oryginalnych opon – sprawdź tutaj. Może się to wiązać z wydatkiem w granicach tysiąca złotych. W sprzedaży istnieje wiele możliwości – można na przykład kupić ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe niejednokrotnie widuje się w sklepach internetowych, na stronach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Umożliwia to wygodne porównanie cen i znalezienie najbardziej korzystnej oferty.

Intryguje Cię, czym są autorskie źródła (http://s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/)? Jeżeli tak, to należy wejść w podany link i tam znajdziesz dużo interesujących treści w tym temacie.

W bagażniku warto trzymać ponadto przygotowany komplet łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na koła nie zastąpią kompletu opon na zimę, mogą jednak zapobiec kraksie w czasie pierwszych przymrozków.

Inne dodatki na zimę

Skrobaczka do szyb zalicza się do podstawowego wyposażenia każdego samochodu. Skrobanie wszystkich szyb jest jednak czasochłonne, coraz częściej używa się profesjonalnych preparatów chemicznych, które odmrażają szyby. Przed zimą warto nabyć środek odmrażający do zamków i nosić go przy sobie (zostawienie go w schowku jest złym pomysłem). Kierowcy mający pojazdy z napędem diesla powinni również pamiętać o nabyciu specjalnego preparatu przeciwdziałającemu stężeniu paliwa w niskich temperaturach. Ceny tych produktów najlepiej sprawdzić w sieci, akcesoria te mogą kosztować mniej, tak samo jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, w szczególności większej ilości produktów, kiedy to można dużo zaoszczędzić na wysyłce.

Poczytaj o samochodach – tutaj.