Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Właściwie dopasowane wykończenie zewnętrzne to finalny krok, aby mieć idealny dom

Bez wątpienia możemy stwierdzić, iż remont czy przebudowa domu to temat, który stanowi ogromne wyzwanie. Początkowym krokiem jest zawsze zebranie wystarczających pieniędzy, oraz planowanie budowy. Czasami zdarza się tak, iż finalną decyzję o tym, jak będzie wyglądał nasz dom podejmujemy na samym końcu, kiedy przykładowo decydujemy w jakim kolorze będzie tynk elewacyjny.

mój wymarzony dom

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Elewacja domu stanowi swoistą jego wizytówkę – powinna zarazem opowiadać naszym oczekiwaniom jak też pełnić funkcje estetyczne. Czasami zdarza się tak, iż dobierając pasujący tynk mamy szansę bardzo poprawić wygląd domu. Po pierwsze, istotne jest, aby kolor tynku pasował do pozostałych części wykończenia domu, jak również do jego otoczenia. Generalnie należy zaznaczyć, iż przy wyborze tynku oprócz jego koloru w obszarze naszego zainteresowania powinna znaleźć się jego faktura. Istnieją dwa jej typy, zazwyczaj zwane baranek i kornik. Różnica między wymienionymi typami tynku zauważalna jest w małej odległości od ściany. Kwestią do rozważenia stanowi również to, jaki typ tynku wybierzemy – czy na przykład będzie on silikonowy czy raczej z akrylu. Decyzja ta będzie zapewne wynikała ze wskazówek fachowca oraz majętności naszego portfela. Więcej odnośnie tematu można odkryć w tym źródle – zobacz więcej.

nowo wybudowane mieszkanie

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Należy jednak wiedzieć, iż otynkowanie domu nie jest jedynym dostępnym sposobem jego wykończenia. Inne rozwiązanie stanowią elewacje klinkierowe, takie jak na stronie . Są one rozwiązaniem stosowanym na pewno rzadziej niż standardowy tynk, ponieważ możemy stwierdzić, iż stanowią one kosztowniejszą opcję. Nie trzeba jednak zapominać, iż klinkier może stanowić tylko element elewacji domu.

Ilustracją wykorzystania takiego rozwiązania może być usytuowanie klinkieru tylko dookoła okien czy drzwi.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się, jakie portale są zachwalane przez inne osoby, to zobacz propozycję na ten temat. Może Cię ono bardzo zaabsorbować.

Limit może stanowić jedynie nasza wyobraźnia, ponieważ z klinkieru możemy układać proste wzory. Uogólniając należy zaznaczyć, że elewacja wykonana z ceramicznych płytek, czyli klinkieru, będzie odznaczała się większą wytrzymałością od tej zrobionej z tradycyjnego tynku. Opłaca się zatem rozważyć użycie go co najmniej w szczególnie wrażliwych miejscach, jak wspomniana już okolica drzwi i okien. Decyzja o wyglądzie elewacji domu to decyzja na długie lata, dlatego też korzystnie jest jak najlepiej ją przemyśleć.