Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Z jakiego powodu dobrze jest poznać kilka skomplikowanych pojęć przed przystąpieniem do budowy

Decydując się na budowę budynku wkraczamy w skomplikowany świat w którym terminy jak z obcego języka pojawiają na każdym kroku. Do tego, panowie z firmy budowlanej (jak wszyscy zawodowcy) sądzą, że klient ma identyczną wiedzę jak oni, i mówi językiem specjalistycznym. Dobrze jest zatem choć troszkę rozpoznać ten język, możemy uniknąć w ten sposób mnóstwa nieporozumień.

Nawet jeżeli pewne rozstrzygnięcia są w gestii architekta, uważam że warto mieć pojęcie które stropy gęstożebrowe będą zastosowane w budynku. Jest ich parę rodzajów, zależnie od tego, jakie obciążenia będą przez nie dźwigane. Jako że stropy stanowią równocześnie podkład pod podłogę, nadzwyczaj istotna jest ich wytrzymałość. W przypadku wnętrz bardzo obciążonych (na przykład składów) wykorzystuje się stropy gęstożebrowe wariantu Ceram, wykonane ze stalowych belek wypełnionych ceramicznymi pustakami. Drugim zadaniem które mają realizować stropy gęstożebrowe jest utrudnienie rozprzestrzeniania się ewentualnego ognia, dlatego w ich konstrukcji – bez względu od rodzaju – stosuje się składniki ceramiczne, solidne i ognioodporne.

Wyrównanie zaprawy

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger

Innym ważnym elementem bez jakiego nie powstanie nasz domek są pustaki ścienne. Ich typ zależny jest od tego, jakiego typu ścianę będziemy budować – od tego, czy będą to mury jednowarstwowe czy też dwuwarstwowe zależy, jaki typ pustaków ściennych użyjemy. A to w jaki sposób nasz dom ma ocieplony, w sposób bezpośredni wpłynie na koszty jego ogrzewania. No i rzecz jasna ważne będzie również który system grzewczy zastosujemy. Warto te kwestie przemyśleć już na etapie projektowania, by można było systemy kominowe dopasować do indywidualnych wymogów, ponieważ nieco inne systemy kominowe będziemy zastosować jeżeli będziemy ogrzewać kotłem centralnego ogrzewania, zaś inne kiedy zdecydujemy się na kominek z płaszczem wodnym.

Ponadto niektórzy z nas będą chcieli zastosować centralne odkurzanie o którym najlepiej pomyśleć na etapie planowania budowy domu. Na pewno zredukuje nam to przyszłe koszta mające związek zamontowaniem tego współczesnego, praktycznego urządzenia. W fazie projektowania warto również zatroszczyć się o ekologiczne podejścia, takie jak przydomowa oczyszczalnia ścieków cena na deszczówkę bądź ekologiczną oczyszczalnię ścieków.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym intrygującym postem? Świetnie. Tym samym namawiamy – kliknij w link odkurzacze cyclo vac i przenieś się do nowej witryny po detale.

Więcej na