Budowa domów

Co powiesz na szkło w Twoim domu? Brzmi zachęcająco? Takie rozwiązanie to naprawdę dobre rozwiązanie

Co powiesz na szkło w domu? Na schodach czy poręczach? Takie konstrukcje wykonane ze szkła urozmaicą każde pomieszczenie, dając lekkości, a także zapewniając dostęp do światła dziennego. Dzięki nowoczesnym technologiom wytwarzania, a także dobrym konstrukcjom szkła, zdobywasz bezpieczeństwo konstrukcji budowlanych.

Kuchnia minimalistyczna, wizualizacja i zdjęcie

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Nowoczesne technologie spowodowały, że szkło jest istotnym materiałem modernistycznych i klasycznych konstrukcji budowlanych. Dlatego też obszar używania szkła w takim spectrum jest niezwykle bogaty i ma szansę tworzyć ściany, dachy czy podłogi.

bezsprzecznie jednak wspaniałych walorów estetycznych i ergonomicznych dadzą pomieszczeniu zrobione ze szkła schody. Szklane elementy produkuje z trójwarstwowego, hartowanego szkła klejonego. Na przykład, w wykonanym ze szkła stopniu o największej grubości 26 milimetrów, mamy szansę zaprojektować górną oraz dolną warstwę szkła, której grubość będzie miała osiem milimetrów,z kolei środkowa dziesięć. Elementy mogą być również na szklanych płytach warstwowych, laminowanych foliami PVB, cechują się one sporą trwałością na rozerwanie.

Czy masz ochotę na nowe równie ciekawe artykuły? Jeśli tak, to pragniemy Cię poinformować – kliknij i sprawdź tutaj dużo więcej.

Estetykę stopni zagwarantuje zastosowanie barwnych folii w wybranym odcieniu.

Do laminowania szkła wykorzystywane są przeznaczone do tego piece, jak również i autoklawy. Proces ten wywoływany jest w ten sposób, że dokonujemy połączenia, za pomocą odpowiednich folii, dwóch albo więcej warstw szkła. W wypadku szkła hartowanego musimy uwzględnić minimum dwie folie. Niedawno coraz znaczniejsze wykorzystanie ma technologia laminowania w tak określanym worku próżniowym. Jak to działa? Gotowy pakiet jednakowych foremek szklanych zamieszczany jest w specjalnym płaszczu, z jakiego wydobywa się powietrze. Później z kolei szkło zostaje poddane nagrzewaniu w piecu.

Tafle powinny być również sklejane za pomocą przezroczystych lub barwnych żywic chemoutwardzalnych. We wszystkich technikach łączenia niezwykle ważna jest zwłaszcza jedna cecha, jaką dają one szkłu. W przypadku uderzenia szkło ulegnie pęknięciu, niemniej jego kawałki nadal będą sklejane przez warstwę folii lub żywicy. Warto pomyśleć o tego rodzaju rozwiązaniu, ponieważ szkło (sprawdź ofertę) w mieszkaniu to doskonała inwestycja, wspaniały efekt i ponadczasowość.