Bez kategorii

Szanujmy naszą prywatność – rolety i żaluzje metodą nie tylko na niesfornych sąsiadów

W XXI wieku każdy z nas coraz bardziej szanuje swoją prywatność, a co za tym idzie nie zawsze mamy ochotę na spotkania z naszymi sąsiadami, ani tym bardziej na to, by zaglądali nam oni do okien. W domach prywatnych, gdzie budynek otoczony jest ogrodem i granicą jest płot nie jest to jeszcze aż tak dużym kłopotem, z kolei w nowoczesnych metropoliach gdzie blok mieszkalny stoi niedaleko następnego bloku, nie można tego uniknąć.

Nikomu nie sprawia frajdy to, że ktoś go podgląda i monitoruje co dziś ogląda w TV, w związku z tym niezastąpione są rolety, jakie są w stanie osłonić całkowity widok. Jest to rzecz, jaką bez zastanowienia należy zakupić wprowadzając się do mieszkania, by nie denerwować się czy to na sąsiada zza okna czy też na wpadające z samego rana promienie słońca.

Żaluzje drewniane

Autor: John Carmichael

Gdy dopiero co nabyliśmy dom powinniśmy się zastanowić nad wyposażeniem się w rolety antywłamaniowe, jakie oprócz podanych powyżej cech będą chronić naszą nieruchomość przed obrabowaniem. Internetowe i stacjonarne sklepy jak dysponują obecnie bardzo szeroką gamą tego rodzaju produktów, zdołamy dobrać nie dość, że odcień to także wykończenie , a także stronę gdzie będzie znajdował się sznur do spuszczania i podciągania rolety – witryna w tym temacie -. Mogłoby się wydawać, iż żaluzje odeszły już do lamusa, tymczasem nie jest to prawdą, ponieważ zdecydowanie więcej osób je kupuje. Oczywiście nie są to takie jakie były znane kilkanaście lat temu, dziś bardzo trendy są żaluzje z drewna, które bezbłędnie będą się komponować z ładnymi góralskimi chałupkami. Jeśli nasz dom jest z cegły czy pustaków bądź jeżeli przed momentem wynajęliśmy lokal mieszkalny powinniśmy się rozejrzeć za żaluzjami aluminiowymi, jakie umożliwiają ustawienie ich pod takim kątem, by promienie słońca padały w tym czasie kiedy mamy na to ochotę.

Gdy właśnie co tworzymy nasze cztery kąty nie powinniśmy się zastanawiać nad zamontowaniem w nim osłon na okna jakimi mogą być rolety lub żaluzje, gdyż tylko wtedy będziemy mogli czuć się w pełni bez skrępowania i komfortowo . Sąsiedzi nie będą nas podpatrywać, a jeżeli będziemy mieli ochotę na krótką pogawędkę niezwykle szybko będziemy zdołali odsłonić okno i zamienić kilka zdań. Co więcej nie będziemy musieli się martwić, że każdego dnia słońce będzie wschodziło na naszych oczach, a my będziemy zmuszeni obudzić się przed budzikiem.