Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Z jakich etapów składa się budowa nowego domu?

Budowa domu to proces wieloetapowy, który będzie od nas wymagał szczegółowego opracowania każdego kroku . Jeśli nie poświęcimy wystarczającej ilości czasu a także uwagi na planowanie to następstwem może być znaczący wzrost kosztów budowy oraz obniżenie jakości zrealizowania budowli.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu

Stąd warto zapoznać się z poszczególnymi fazami jakie trzeba zrealizować, żeby zbudować dom. Pierwszą fazą jest na pewno otrzymanie zezwolenia na budowę, bo bez tego, zgodnie z prawem nie można zacząć budowy. Czeka nas wiele papierkowej roboty oraz biegania po biurach z różnego rodzaju dokumentacją. Kto organizował przeróżne sprawy w urzędach ten wie, że w naszej ojczyźnie nie jest to taka prosta sprawa. Nim jednak zaczniemy składać dokumentację musimy podjąć decyzję w jednej z ważniejszych kwestii – projektu przyszłego domu. Niezależnie czy będziemy zamawiać plan od początku bądź adaptować gotowe rozwiązania z pewnością musimy tą sprawę dokładnie przemyśleć. Następnie musimy uzyskać warunki przyłączenia mediów a także wykonać przyłącza pod przyszły budynek (nie potrzeba zezwolenia na budowę): energia, woda, gaz, telekomunikacja. Następnie musimy zebrać wszystkie niezbędne dokumenty i udać się z nimi do urzędu po czym postarać się o uzyskanie zezwolenie na budowę.

Decyzja uprawomocnia się po 14 dniach. Zanim poczniemy prace budowlane trzeba jeszcze kupić dziennik budowy, ostęplować go a także zatrudnić realizatorów oraz nadzór budowlany, w tym rzecz jasna kierownika budowy (sprawdź ofertę). Po uporaniu się ze wszystkimi rzeczami urzędowymi oraz zatrudnieniu specjalistów zaczniemy w końcu stawiać dom. Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić jest stosowne przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie jak też zabezpieczenie stref niebezpiecznych. Po owych robotach geodeta musi, na podstawie zaordynowań kierownika budowy wytyczyć budynek w terenie zgodnie z planem zagospodarowania parceli. Kolejne roboty budowlane to przede wszystkim roboty ziemne szykujące grunt pod budowę podwalin oraz ewentualnego podpiwniczenia.

Hurtownia artykułów BHP

Źródło: http://empak.com.pl/

Po zrobieniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji nadchodzi czas na pierwsze ściany naszego domku. Wymurowanie ścianek oraz komina i wykonanie sklepień i schodków żelbetowych to jeden z ważniejszych etapów budowy, bowiem ma wpływ na całą konstrukcję budynku. Całość robót można wykonywać w rozmaitych technologiach i z różnych materiałów. Na tym poziomie możliwe jest wprowadzenie zmian w planie, jednakże wymagają one zgody projektanta. Na tym etapie pomocną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin lu agregaty – powołaj się na nas – nia BHP Szczecin.