Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Przemysł morski. Innowacje w projektowaniu i konstruowaniu statków pasażerskich

Od kilku lat nasza gospodarka wodna ma się świetnie dzięki opracowaniu programu dynamicznego rozwoju nowego taboru śródlądowego i sfinansowania programów badawczych mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów transportu wodnego. Najważniejszym celem działań było ulepszenie procedur ewakuacyjnych, oraz przygotowanie projektów trwalszych statków.

żurawie budowlane Potain

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawiło się trochę nowości nie tylko w zakresie ogólnych projektów statków oraz technik ich budowy, lecz również najnowszych technologii używanych na statkach.

Przede wszystkim w założeniach polepszających stan rzeczy planowano zastosowanie nowych modeli statków pasażerskich. Pierwotnie respektowano cztery typy takich modeli, jednak podczas opracowywania projektu zdecydowano skorygować założenia konstrukcyjne. Rozważono celowość budowy wielkiego statku, ponieważ uważano, że nie będzie on całkiem wykorzystany. Ponadto przy projektowaniu większego statku wyjaśniło się, iż jego zanurzenie wyraźnie przekroczy obowiązujące normy. Do budowy użyte zostały na przykład żurawie Potain – oferta żurawi na . Same prace zajęły sporo czasu, bo wprowadzono dodatkowe komponenty, jak zabudowanie silników z przekładniami, zrobienie nadbudówki, pociągnięcie elektryki i wyposażenie jednostki. Pewne założenia spowodowały znaczny wzrost kosztów budowy, jaki nie był przewidziany w założonym budżecie.

Co więcej, prace nad doskonaleniem systemów bezpieczeństwa posunęły się w rozwoju do tego stopnia, że zostały stworzone projekty demonstrujące, że przy użyciu bezprzewodowej technologii można namierzyć i śledzić pasażerów na pokładzie statków. Zapewni to elementarne dane o miejscach przebywania pasażerów gdyby nastała konieczność akcji ewakuacyjnej czy też poszukiwań.

Ta oferta jest niesamowicie interesująca i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu problematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Zrewolucjonizowało to zarządzanie kryzysowe i działania ewakuacyjne.

Budowa odpowiednio zaprojektowanych statków pasażerskich w profesjonalnie wyposażonych stoczniach przy użyciu solidnych i sprawdzonych maszyn jak żurawie Potain lub inne dźwigi i poprawa bezpieczeństwa to kwestie szalenie istotne, bo wiele ludzi sugeruje się kondycją statków i najnowszymi newsami dotyczącymi katastrof w wodzie.