Pomoc przy budowie,  Znaczenie przemysłu

Co to są szekle i obejmy

Opaska zaciskowa jest elastyczną obejmą zrobioną ze sztucznego materiału z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Używana jest przede wszystkim do łączenia wiązek kabli elektrycznych. Dzięki swej elastycznej budowie ochrania kable nie powodując ich zgniecenia czy także połamania.

Opaski zaciskowe można wykorzystywać także do przymocowywania kołpaków w wozach. Służy ona w większości przypadków do jednorazowego użytku niemniej jednak zaistniały już opaski wielokrotnego użytku. Mogą być one białe wówczas używane są w miejscach zamkniętych. Te w barwie czarnej, czyli z dodatkiem czarnego barwnika i czynnika UV odpornego stosuje się na zewnątrz. Niekiedy niemniej jednak jest to wyjątkowo nieludzkie takimi opaskami związuje się ręce osadzonych. Jest to przerażające niemniej jednak prawdziwe. Są też obejmy zaciskowe. Obejma zaciskowa służy między innymi do przymocowywania węży z grubej gumy. Także wykorzystywana jest do rur wówczas utworzona jest ze stali nierdzewnej.

Szekla jest to metalowa klamra na ogół w formie litery U. Tworzy ona zamknięty obwód, który jest zamykany i otwierany za pomocą śruby bądź sprężynowej zapadki. Używa się je wszędzie tam gdzie trzeba pośpiesznie złączyć na przykład liny. Można powiedzieć, że mają rozmaite wykorzystania między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam gdzie chcemy coś uczepić, przywiesić lub zawiesić.

Dobór stosownej szekli nie może być przypadkowy i powinny być one z certyfikatem. Pęknięta szekla frunie z prędkością pocisku i może nawet pozbawić życia człowieka. Bardzo często szekle wykorzystywane są na statkach żeglowych, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów rekreacyjnych. Należy ona do tak nazywanych zapasowych drobiazgów, które powinien posiadać każdy żeglarz w swojej tak zwanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie trochę więcej, ponieważ co jakiś czas wpadają do oceanu i topią się.
elektronika (serwis)

Źródło: metfix.com.pl