Budowa domów,  Porady budowlane

Praktyczne czy z klasą? – oświetlenie w Twoim wnętrzu

Kuchnia to pomieszczenie w którym spędzamy mnóstwo czasu. To główne w mieszkaniu. To tutaj jesteśmy z rodziną, rozmawiamy o naszych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, gościmy krewnych i oczywiście przygotowujemy smaczne rzeczy. Z tych oto powodów oświetlenie kuchni jest bardzo ważne i powinno się je obmyślać już na etapie wykańczania nieruchomości.

Legendarnym sposobem oświetlenia jest oświetlenie sufitowe. Jednak na środku kuchni nie powinno być jej jedynym źródłem światła. Aby nie było nudne można z nim poeksperymentować. Intrygująco prezentują się lampy powieszone nad stołem: dobrane do jego stylu, będą dopełnieniem tej części w kuchni służącej do przygotowywania posiłków, a przy tym zdobiącym elementem.

Jeżeli znajdujące się tu materiały są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie też znajdziesz coś wartościowego.

nie zapominajmy o strefie przeznaczonej do gotowania. Powinna być jaśniutka lub przynajmniej konkretnie oświetlona. Lepiej byłoby mieszając zupę nie pomylić składników. Rozwiązań jest dużo. Często wybierane są tradycyjne żyrandole, które potrafią dostarczyć ilość światła zgodną z oczekiwaniami. Można również zamontować plafony, których estetyka jest nie do przecenienia. Natężenie światła mogą regulować kinkiety.

lampa kryształowa

Autor: Chris Hsia
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie przytwierdza je się w łazience np. jako dodatkowe oświetlenie lustra, ale w kuchni mogą stać się uzupełniającym oświetleniem, w zależności od naszego upodobania.

Lampy kryształowe w kuchni wydawałby się z początku nie do końca nie najszczęśliwszym pomysłem. Ale dlaczego nie? Czy kuchnia nie może być urządzona elegancko? W szczególności, gdy jest tak ważna dla naszego mieszkania? Dlaczego nie podążać za światowymi trendami i nie inwestować w ciekawe rozwiązania? Lampy kryształowe oferowane na polskim rynku są bardzo wysokiej jakości. Nie muszą być przy tym koszmarnie drogie. Szarego Jana Kowalskiego stać będzie na taki wydatek. Renomowane hurtownie mają w swojej ofercie lampy z tworzonymi wg życzenia klienta, kryształowymi wzorami. Również w użytkowaniu tego typu oświetlenie nie jest drogie. Lampy kryształowe pozwalają wkręcić zwykłe lub energooszczędne żarówki.

Oświetlenie wnętrza jest bardzo ważne, to od niego w większości zależy nasze samopoczucie. Pozwólmy zatem nam i naszym bliskim rozkoszować się własnym towarzystwem w dobrze oświetlonej kuchni.