Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Agregaty prądotwórcze- energia elektryczna zawsze tam, gdzie jej potrzebujesz

Czy potraficie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez energii elektrycznej??? Oczywiście, że nie. Jeśli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (na przykład z powodu wyjątkowo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które odpowiadają za dostarczanie prądu, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w kompletnej ciemności, natomiast życie, które znamy, odeszłoby w niepamięć.

Agregat prądotwórczy

Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl

Na szczęście prawdopodobieństwo tak strasznego kataklizmu jest nikłe, ale czasami zdarzają się mniejsze awarie, które przynoszą straty między innymi firmom budowlanym. Często również potrzebujemy energii elektrycznej w miejscu, do którego nie została ona doprowadzona tradycyjnymi sposobami, czyli przy użyciu przewodów. W celu zapobiegania nieprzyjemnym wypadkom oraz ułatwienia nam życia stworzone zostały agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektroenergetycznymi stanowiącymi samodzielne źródło prądu, które składają się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej i urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz pomocniczych umiejscowionych na wspólnej konstrukcji metalowej. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami do wytwarzania energii elektrycznej. Wyróżniamy dwa podstawowe cele ich użytkowania:

agregaty prądotwórcze w użytkowaniu podstawowym służą do produkowania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym obszarze, gdzie nie występują żadne inne źródła;agregaty prądotwórcze w użytkowaniu pomocniczym są stosowane wtedy, gdy zwykła sieć rozdzielcza jest zniszczona i z tego powodu mogą powstać straty materialne albo finansowe, lub przy przeciążeniach sieci.

Agregat EU10

Autor: Honda
Źródło: Honda

Jak łatwo się domyślić, pierwsze z nich mają zastosowanie przykładowo przy organizacji koncertów, imprez plenerowych, podczas nagrywania scen do filmów oraz programów naukowych oraz podróżniczych w dzikich zakątkach Świata, natomiast drugie bywają wykorzystywane w wszelkiego rodzaju, instytucjach oraz przedsiębiorstwach. Poza tym najważniejszym kryterium, agregaty różnią się pomiędzy sobą mocą, sposobem mocowania bądź też możliwościami transportu (przenośne albo przewoźne). Wyróżniamy też agregaty niezabudowane oraz w obudowach lub też kontenerach wyciszonych i odpornych na warunki atmosferyczne.

Pytanie skąd wziąć takie urządzenie. Oczywiście można je nabyć, ale biorąc pod uwagę fakt, że często jest to potrzeba jednorazowa, nie warto ponosić tak wysokich kosztów. W takim wypadku najodpowiedniejszym wyjściem jest wynajem agregatów prądotwórczych. Na rynku, przede wszystkim internetowym, możemy znaleźć wiele firm, które się tym zajmują, a w swojej ofercie mają duży wybór możliwości.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę, na której znajdziesz zbliżone tematy.

Przykłady takich firm to: EVE- Energy, Adex, Energy bądź też AKMEL Mielec, który zarówno produkuje, jak i sprzedaje lub wypożycza agregaty prądotwórcze.


Wyświetl większą mapę