Budowa domów,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

Specjalistyczny sprzęt do drewna

Branża powiązana z drewnem jest dobrze rozbudowana. Większość mebli, podłogi, ramy okienne – wszystko to zostało zbudowane w pracowniach stolarskich. Zastanawiamy się czasami dlaczego przedmioty wykonane z litego drewna są znacznie bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki ze sklejek. Odpowiedź jest jasna – drewno to wymagający surowiec, potrzebujący wprawnej obróbki, znajomości technologii i dobrej znajomości materiału. A poza tym maszyny do drewna nie należą do tanich.

pudełka z drewna i skrzynki na wino

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak zainwestować trochę więcej w meble z litego drewna – są trwalsze i dużo piękniejsze niż te tańsze. Solidny stolarz zrobi nam na zamówienie meble jakie tylko zaprojektujemy, a w dodatku oddające całą urodę materiału. Pierwszą maszyną używaną do obrabiania drewna zazwyczaj jest strugarka. Służy do nadawania deskom pożądanej grubości. Wiadomo, że deski na podłogę czy pudełka drewniane (sprawdź także ofertę na – trak taśmowy są inne niż te używane do składania mebli do kuchni. Na dalszym etapie robienia mebla przydatna jest piła (odnośnik do serwisu) formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek.

Gdy już mają odpowiednią grubość, długość i odpowiednio ścięte krawędzie skręca się dany przedmiot np skrzynki na wino. Można naturalnie ozdobić go wybranym wzorem, front szafy może być ukształtowany ekstrawagancko. Do takich prac wykorzystywana jest frezarka do drewna.

Przedmioty tworzone na zamówienie mają jedyny w swoim rodzaju charakter. Można doskonale podkreślić nimi urok wnętrza, można wydobyć urok własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter. Pudełka z drewna i meble nie muszą być niemodne i babcine – mogą być futurystyczne, ekstrawaganckie i doskonale pasować do naszego wychuchanego mieszkania. Znajdźmy dobrego rzemieślnika i do dzieła!
Źródło: