Motoryzacja i samochody,  Transport

Wynajem autokaru pomysłem na wakacje

Planując wycieczkę, można zrezygnować z biura podróży i samodzielnie zorganizować wypad dla określonej liczby ludzi. Jest to dobra opcja, zwłaszcza jeżeli wysoko oceniamy wolność przemieszczania się i nie lubimy być ograniczani przez narzucone schematy wyjazdów. Poza tym mamy możliwość wziąć w tej sytuacji ze sobą jedynie znajomych, nie narażając się na obecność nieznanych współpodróżnych. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?

Znaleźć firmę przewozową jest bardzo prosto. Jeżeli żyjemy np. w grodzie króla Kraka, wystarczy do Google wstawić „wynajem busów Kraków” albo (sprawdź stronę) „wynajem autokarów Kraków”, zależy jaki samochód chcemy. Stron na pewno otrzymamy bez liku. Teraz poświęć chwilę, by wyłuskać najlepsze.

Wybierajmy przedsiębiorstwa, które budzą ufność. Na instynkcie nie wolno poprzestać. Trzeba sprawdzić, czy samochody mają ważne przeglądy. Zawsze przed ruszeniem można poprosić policję, by dokonała inspekcji busu. Kluczowy także jest człowiek – czy liczba kierujących będzie przystosowana do czasu podróży, czy zapewniono im czas na sen. Upewnijmy się, czy firma dba o swoich podwładnych i nie omija zasad. Kierowcy powinni dostać środki na nocleg i posiłki. Sprawdźmy to sami, rozmawiając| przed drogą z osobami, którym oddamy własne bezpieczeństwo na szosie.


Wyświetl większą mapę

Na bezpieczeństwie nie można skąpić pieniędzy.http://www.ambro.pl/ (http://ambro.pl/)To kluczowa reguła, jaką musimy się kierować, organizując wyjazd z przyjaciółmi. Zbadajmy zawsze każdą rzecz dwa razy, nie nabierając się na podejrzanie małą cenę. O reputację firmy warto popytać kolegów albo przeszukać fora internetowe. To także drobna pomoc. Szerokiej drogi!