• Bez kategorii

  Kiedy wymienić opony letnie na zimowe?

  Co roku, najczęściej w grudniu, wielu kierowców rozważa czy nadszedł już odpowiedni moment by wymienić opony letnie na zimowe. Jednakże, coraz więcej osób bazując na doświadczeniu, że zima potrafi wszystkich niebywale zaskoczyć, nie zostawia tej decyzji na ostatnią chwilę, i dużo wcześniej zabiega o to, by kupić właściwe opony zimowe i zarezerwować termin w warsztacie na ich wymianę.

 • Bez kategorii

  Jak wybrać zimowe opony?

  Za oknem lato w pełni, słońce i nikt z nas z pewnością nie rozmyśla o tym co będzie w grudniu, a przecież to najlepszy moment, by rozważyć zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu pośredników sprzedaży w tej części roku sprzedaje je po niższych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w idealnym stanie, lecz sprzedawcy chcą opróżnić magazyny przed przyjęciem nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen.

 • Motoryzacja i samochody

  Porządki, remonty i konserwacja na wiosnę.

  Początek wiosny to okres porządków. Kto nie myśli o odnowieniu farby na ścianach w naszym mieszkaniu, gruntownym odkurzaniu najdrobniejszych zakamarków, zmianie firanek, dezynfekcji terakoty czy nareszcie wystawieniu na powietrze kołdry? Oczywiście solidny porządek jest konieczny dla zachowania czystości i chroni nas i nasze dzieci przed chorobami.

 • Znaczenie przemysłu

  Zalety oryginalnych opon zimowych

  Każdy, kto kiedyś miał styczność z kierowaniem pojazdu mechanicznego w złych warunkach pogodowych wie, że pewna jazda w tego typu warunkach, bez odpowiedniego sprzętu jest praktycznie rzecz biorąc niemożliwa. Grudzień jest okresem ogromnie newralgicznym pod tym kątem, jednak jeśli odpowiednio się do jazdy przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i stanie technicznym naszego samochodu.