• Pomoc przy budowie,  Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

  Prasy hydrauliczne – do czego je stosujemy?

  Wielu osobom obce jest zjawisko LARP-ów. Są to gry fabularne rozgrywane na żywo w lesie. Czasami trwają parę dni, czasem tylko parę godzin. Można porównać je do sztuki teatralnej, oczywiście rozgrywanej bez dokładnego scenariusza. Każdy uczestnik odgrywa tam przydzieloną rolę i bierze udział w tworzeniu historii.

 • Transport,  Znaczenie przemysłu

  Kurs na wózek widłowy – opłaca się?

  Wszyscy świetnie pamiętamy, jak szybko w minionych dekadach rozbudowały się takie dziedziny jak logistyka, transport i panowanie nad tymi dziedzinami. Ostatnie dziesięciolecia przyniosły mnóstwo przekształceń – wkraczająca informatyzacja, zmiany w systemach zarządzania, programy komputerowe do zarządzania logistyką i kontrolowania stanów magazynowych – przy działaniach, które prowadzą najpotężniejsze przedsiębiorstwa świata lub firmy kurierskie, które z definicji muszą mieć rozlokowane po całym świecie magazyny i sortownie, wszystko posypałoby się bez komputerów.

 • Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

  Przewozy turystyczne osób jako tańsza alternatywa dla drogich przelotów czarterowych

  Pracoholizm pomału staje się kolejną chorobą cywilizacyjną. Ze względu na niezbyt ciekawa sytuację na rodzimym rynku pracy, próbujemy wykazywać dużo więcej zaangażowania w naszej firmie. Wiemy bowiem, że w naszych czasach niezwykle łatwo jest utracić posadę, bo kierownictwo zawsze może to uzasadnić globalnym kryzysem albo cięciem etatów. Dlatego staramy się spędzać w naszej pracy bardzo dużo czasu, narażając na szwank nie tylko nasze zdrowie, ale także relacje z naszą rodziną.

 • Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

  Jakie autokary wynająć? Przeczytaj porady ekspertów

  Wiele wycieczek wymaga dziś wynajęcia busa na dalekie trasy. Autokary są bowiem wspaniała alternatywą dla zatłoczonych busów , doskonale sprawdzają się w wypadku mniej licznych wycieczek. W dzisiejszych czasach wiele problemów ze sprawami tego typu są w stanie pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści, oferujący bezpieczny dojazd na miejsce przeznaczenia.

 • Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

  Idealny druk we Wrocławiu

  Aktualnie, w dobie powszechnych e-maili i cyfrowych dokumentów nadal niezbędne jest drukowanie dużej liczby dokumentów. Nie każdy z kolei posiada własną drukarkę i nie każdy ma zamiar taką kupić. Samo urządzenie nie jest bowiem szczególnie kosztowne, jednak tusze do drukarek cały czas potrafią niemile zaskoczyć cenami. Często więc znacznie bardziej opłacalne jest wykonanie wydruku poza domem niż na swoim urządzeniu. Z tego powodu tak licznie i prężnie funkcjonują różnorodne punkty ksero, które oferują również drukowanie.

 • Transport

  Najlepszy wybór rodzaju spedycji towarów

  Od dawnych czasów transport międzynarodowy stanowił podstawę dobrego rozwoju kontaktów handlowych między wieloma krajami. Współpracowało się już w starożytności z krajami ościennymi. Wymieniano wówczas dobra, w jakie były bogate ziemie jednego kraju za specjały i produkty potrzebne do życia, o które w danym miejscu było akurat trudno. Wraz z rozwojem cywilizacji handel nieco zmienił swoją rolę.

 • Transport

  Czasy rozwoju komunikacji, Internetu i innych rozwiązań cyfrowych

  Rozrost przesyłu informacji, Internetu i rozwiązań cyfrowych dały firmom o zasięgu międzynarodowym bardzo przyspieszyć i usprawnić ich działanie. Komunikacja to jednak nie jest jedyna rzecz, która pozwala prowadzić handel lub w odmienny sposób pracować na arenie międzynarodowej bądź ogólnoświatowej, bo przecież nawet najlepsza komunikacja elektroniczna nie umożliwi transportu towaru z jednego państwa do innego, nie wspominając nawet przecież o transporcie transkontynentalnym.

 • Transport,  Znaczenie przemysłu

  Recykling komputerów. Idealne możliwości.

  Co zrobić, kiedy PC nie spełnia już oczekiwań, sprzęt jest przestarzały, nie można odpalić nowszych programów, a używanie staje się coraz wolniejsze? Ekran nie działa tak jak wcześniej albo ukazały się na rynku nowocześniejsze, wygodniejsze i bardziej cienkie? Nie ma wątpliwości, należy wtedy znaleźć lepsze części.

 • Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

  Elementy do kombajnów

  O ile są ci potrzebne części do kombajnów i pojazdów innego typu, możesz rzecz jasna pojechać na lokalną giełdę branżową. Jednak często nie można znaleźć konkretne części. Zdarza się także, że dostępne na takich jarmarkach części do kombajnów są kiepskiej jakości albo nawet z nielegalnych źródeł. Możesz obejrzeć anonse w gazetach bądź w internecie, jednakże mogą ujawnić się podobne niebezpieczeństwa, co w sytuacji giełd samochodowych.

 • Transport,  Znaczenie przemysłu

  Zasady BHP dla pracowników fizycznych

  Oczywiście w tym tekście jak najbardziej nie rozchodzi się o to by w jakiś sposób pouczać przedsiębiorców budowlanych. Jednak każdy człowiek powiedzieć wiedzieć jedno: nigdy nie należy rozumować, że pozjadaliśmy wszelkie rozumy. Fakty są takie, że wysoce możliwe, iż po prostu nie posiadamy odpowiedniej wiedzy. Tej wiedzy, która niezmiernie się często podaje. Choć oczywiście często wiedza jest, ale niestety wcale nie chcemy z takowej skorzystać. Prawda jest taka, iż nigdy posiadacz przedsiębiorstwa budowlanego nie może deprecjonować wielkiej rangi kwestii bezpieczeństwa.

 • Motoryzacja i samochody,  Transport,  Znaczenie przemysłu

  Opony – co i jak?

  Nadchodzą mroźne dni, dlatego trzeba przygotować pojazd na złe warunki na drodze. Opony zimowe to konieczna sprawa, szczególnie jeżeli żyjesz w południowych rejonach naszego kraju, gdzie śnieżyce nierzadko niebywale przeszkadzają zmotoryzowanym. Takie są fakty: w miesiącach zimowych codziennie na krajowych trasach są wypadki. Najcięższe z nich są odpowiedzialne za ofiary śmiertelne.

 • Transport

  Pracownicy logistyki w przedsiębiorstwie. Najlepsze porady

  By odpowiednio to rozegrać, mamy dwie możliwości. Po pierwsze można prowadzić transport na własną rękę. Związane jest to oczywiście ze sporymi nakładami finansowymi na start. Należy zakupić ciężarówki, zaangażować kierowców, w zasadzie otworzyć osobny dział w przedsiębiorstwie. Istotne też jest, by poznać dokładnie wszystkie aspekty prawne związane z transportem, zwłaszcza za granicę. To też może wymagać zaangażowania następnej osoby.

 • Budowa domów,  Porady budowlane,  Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

  Stal twarda jak głaz

  Do wytwarzania maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne znajdują zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

 • Transport

  Busy do Holandii

  Wiele osób wyjeżdża dziś do odmiennych krajów Unii. Powodem nadzwyczajnej ekspansji połączeń na zachód jest otwarty rynek pracy czy niezwykle atrakcyjne zarobki, które oferują stosunkowo bliscy Polsce sąsiedzi, tacy jak Holandia bądź Belgia. Beglowie i Holendrzy to narody niezwykle otwarte, które chętnie odwiedzają młodzi Polacy. Wyprawy właśnie do tych dwóch krajów Mogą czasami być tu korzystnym wyjściem zarazem dla turystów, jak i dla osób poszukujących świetnej pracy, która pomoże im się utrzymać . Aby jak najlepiej wybrać przykładowo danego busa do Eupen czy do Mons lepiej poświęcić nieco odrobinę czasu na wybór doskonałego środka lokomocji. Pomocne może być w takiej sytuacji wpisanie zapytania: Busy Holandia Belgia.

 • Motoryzacja i samochody,  Transport,  Znaczenie przemysłu

  Czym przemieszczać po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

  Kraków, stolica Małopolski, jest jedynym z najbardziej wiekowych ośrodków miejskich , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma miejscami godnymi polecenia oraz zamkiem królewskim na Wawelu, przyciąga nie tylko lokalnych turystów ale i zagranicznych. Zanim jednak pojedziemy do Krakowa i okolic, warto pomyśleć, jak pojechać w wybrane przez nas lokalizacje oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.

 • Transport

  Może by tak otworzyć swoje przedsiębiorstwo przewozowe?

  Transport to raczej ciężka branża. Sporo firm z branży transportowej jakby nie patrzeć nie narzeka na własne funkcjonowanie, ale pewnie znajdzie się sporo firemek, które nie są zbyt dochodowe. Jednakże człowiek, który myśli, że i tak zawojuje niezwykły świat transportu, bez dwóch zdań powinien przynajmniej próbować. Któż wie, może owy biznes da radę wypalić? Prócz profesjonalizmu, posiadania doskonałego taboru i zaskórniaków, chyba najbardziej istotny jest pomysł. Zapewne to nie będzie nic nowego, ale przecież mamy 2014 rok, wymyślono praktycznie wszystko.