• Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Cała prawda o remontach co jest ważne?

  Zwiększający się kryzys na rynku wymusił na producentach zmniejszenie kosztów produkcji, jak również ceny końcowych produktów. Sytuacja ta, dotyczy między innymi budownictwa, polski rząd chcąc uniknąć zastoju gospodarczego robi wszystko aby obniżyć koszty materiałów budowlanych. Dlatego wielu z polaków mimo załamania i ogólnej zapaści gospodarczej decyduje się na zakup mieszkania lub remont domu. Jak się jednak okazuje, remont domu to nie taka prosta sprawa.

 • Budowa domów,  Porady budowlane

  Na co patrzeć podczas wybierania baterii?

  Urządzając łazienkę zwróćmy szczególną uwagę na sprzęt, jaki w niej montujemy. Na rzeczy typu baterie natryskowe nie warto szczędzić pieniędzy, bowiem te służyć mają nam na lata. Obecnie dostępnych jest mnóstwo typów tego rodzaju urządzeń. Różnią się przede wszystkim tworzywem, z którego są wytworzone, ale także funkcjonalnością. Najlepsze wydają się być te chromowane, dzięki nim unikniemy rdzewieniu lub osadzaniu kamienia.

 • Budowa domów

  Sklep internetowy z lampami

  Lampy stołowe stanowią codzienny dodatek w wyposażenia wnętrza każdego domu, którego zastosowanie bywa nierzadko niedoceniane. profesjonalnie zaaranżowane oświetlenie daje wnętrzu wyjątkowego klimatu. Sklepy internetowe zapewniają szeroką ofertę różnych lamp, które na pewno trafią w gust użytkowników, spełniając ich oczekiwania wobec profesjonalizmu oświetlenia pokojów w domu – zarówno biurowych, jak i mieszkalnych.

 • Budowa domów,  Porady budowlane

  Moda na szkło

  Od dwóch lat w Kalifornii stawiana jest nowiutka siedziba olbrzyma technologicznego, przedsiębiorstwa Apple. Została wykreowana na papierze przy sporym udziale nieżyjącego już założyciela firmy, genialnego Steve Jobsa. Wygląd gigantycznego kompleksu pokazuje miłość słynnego managera do pewnego niezwykłego surowca. Budynek będzie zawierał w zasadzie wyłącznie ściany szklane.

 • Budowa domów,  Porady budowlane

  Projektowanie wnętrz

  Coraz częściej stajemy przed dylematem jak powinno wyglądać nasze mieszkanie . Jakie aranżacje wybrać, aby było niespotykane. poszukujemy nowatorskich, ciekawych rozwiązań i staramy się je zastosować w naszych domach.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  W jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc fachowca, a które prace w mieszkaniu damy radę zrobić samemu?

  Remont domu lub drobne renowacje, wymagają odpowiedniego planu, a przede wszystkim solidnego fachowca. Wiekszego remontu nie należy zaczynać bez przemyślenia kolejności poszczególnych prac. Jeśli temat remontów jest Ci obcy, zobacz, jak zorganizować prace budowlane, czy układanie paneli jest trudne, gdzie najszybciej znajdziemy hydraulika i kto profesjonalnie wykona usługi elektryczne, gdy popsuje się instalacja. Jeśli chodzi o remonty, Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy bardzo wiele ofert dotyczących prac remontowych. Najczęściej wykonywane prace dotyczą malowania ścian, wstawienia okien i drzwi oraz układania paneli.

 • Budowa domów

  Zakup solidnych drzwi

  Każda osoba, która chociaż raz remontowała swoje mieszkanie jest świadoma tego, że nie jest to proste zadanie. Duże znaczenie dla finalnego wyniku ma w zasadzie każdy drobiazg, więc żadna decyzja nie może być podejmowana pochopnie, wręcz przeciwnie, trzeba ją dosyć dobrze przemyśleć, tym bardziej, że na współczesnym rynku obecny jest zróżnicowany wachlarz produktów przeznaczonych do wykańczania pomieszczeń.

 • Bez kategorii

  Oświetlenie – lampy wiszące, plafony, żyrandole

  Nawet jeżeli ufamy przede wszystkim w swój gust, chcemy, aby odwiedzający nas znajomi docenili wysiłek, jaki włożyliśmy w planowanie wystroju i oświetlenia salonu. Dlatego decyzje dotyczące doboru takich szczegółów wystroju salonu jak meble, dywany czy żyrandol podejmujemy zwykle na spokojnie i w sposób przemyślany. Co jednak, jeśli nie orientujemy się, jakie lampy do salonu będą najlepsze do naszego wnętrza? Jak wybrać żyrandol, lampy podłogowe i kinkiety, które uwidocznią walory pokoju i go przystroją? Czy są jakieś przystępne reguły, dzięki którym oświetlenie do salonu będzie zawsze dobre?

 • Porady budowlane

  Ozdabiamy okno

  Istnieje wiele rzeczy, które determinują styl i klimat danego pomieszczenia. Większa cześć ludzi wskazałaby tu głównie umeblowanie i dodatki, jak również kolor ścian. Równie istotne bywa oświetlenie, a także charakter i dekoracje okien. Ostatni z przytoczonych czynników, podobnie jak wszystkie pozostałe części wystroju, podlega modzie.

 • Pomoc przy budowie

  Świeży oddech wiosny w nowym mieszkaniu. Kilka porządnych patentów

  Przebiśniegi to kwiaty, które po długich, zaśnieżonych miesiącach pierwsze kwitną i wywołują w nas wyjątkowe uczucia. Mimo panującego za oknem zimna, dzielnie przebijają się przez zalegające resztki śniegu. Widok rosnących roślin wzbudza nadzieję, że po surowej i białej zimie, nadejdzie upragniona i długo oczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się cieszyć wiosennymi kwiatami w swoim ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą hodować rośliny.

 • Budowa domów

  Trwałe drzwi wejściowe – bariera przed włamywaczami

  Mocne drzwi to fundamentalna kwestia w domu. Nasze otoczenie pełne jest złodziejów, którzy czają się na nasze skarby i życia. Nie oszukujmy się, świat generalnie jest niegościnnym i złym miejscem. Wierzenie w dobrą stronę ludzkości może sprawić okropne efekty. Naczelną bronią zwykłego i praworządnego człowieka w obronie przed złodziejami jest lokum.

 • Budowa domów

  Drzwi z drewna czy z tworzywa?

  Wybór drzwi jest jedną z najbardziej istotnych kwestii, przed jakimi stają właściciele nowych lokali. Niejednokrotnie również po odkupieniu mieszkania od kogoś zapada decyzja o wymianie wszystkich drzwi na inne. Zazwyczaj kroki takie wdraża się dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji odświeżania wnętrza i zmiany wyglądu wystroju. Wówczas także powstaje pytanie – z jakiego tworzywa mają być wykonane drzwi?

 • Budowa domów

  Kreatywne rozwiązania podczas urządzania Twego domu

  Każda osoba, przed którą stoi zadanie doboru odpowiednich drzwi do domu ma przed sobą duży dylemat – w sklepach istnieje bowiem duży wachlarz zróżnicowanych produktów. Przede wszystkim ważne jest aby drzwi wytrzymały wiele lat eksploatacji – drzwi to bowiem element mieszkania, który który jest nieprzerwanie użytkowany. Muszą być toteż wykonane z wytrzymałego materiału. Oprócz tego drzwi stanowią element, który bez trudu może poprawić wygląd domowych pomieszczeń. Dylemat stanowi wybór producenta, który zapewni rzetelność w kwestii wykonania oraz montażu.